Společnost


TICKET ART PRAHA, s.r.o.

Počet nahlášených stížností:73
Z toho za letošní rok:53
Stále v řešení:56
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#57597Alexandrovci vrácení vstupenek

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

5 dnů 11 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
12.05.2022, před 5 dny

Barbora Kubišová

Znění stížnosti

Chtěla bych poprosit o vrácení peněz za vstupenky na koncert ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR, který se měl původně konat v Praze 15. května 2021 19:00 h, přesunul se na 14. května 2022 19:00 h a ani ten se nemá konat a žádné informace k tomu nejsou. Nepřišla mi o tom žádná zpráva a mohu říct pouze, že jsem z toho v šoku, nejsou to vůbec malé peníze. Neměla bych mít právo dostat své peníze zpět? Hlavně když jsem nebyla informována o nějaké insolvenci a ani o zrušení koncertu letošního?
Nakupovala jsem je online přes internet, dnes se dozvídám právě o insolvenci a nikde jsem nenašla možnost vrácení, protože všechny odkazy společné s touto firmou fungují pouze s informací o insolvenci.


Produkt

2x vstupenka na ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR v Praze


Požadované řešení

Žádám o vrácení peněz.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
13.5.2022 08:29, před 5 dny

Za „běžných“ okolností by měl spotřebitel právo na vrácení peněz, neboť si u společnosti objednal službu, která mu nebyla poskytnuta – ze strany poskytovatele by se jinak jednalo o bezdůvodné obohacení, neboť k zadržování částky nemá právní nárok.

Společnost 30. 6. 2021 na svých stránkách (https://vstupenky.ticket-art.cz/) oznámila, že na sebe vyhlásila tzv. mimořádné moratorium, upravené v § 127a insolvenčního zákona. V případě vyhlášení mimořádného moratoria je společnost částečně chráněná proti svým věřitelům, ale dále může provozovat svoji podnikatelskou činnost.

Nicméně dne 23.9. 2021 se situace změnila a usnesením Městského soudu v Praze byl vyhlášen konkurs. Po vyhlášení konkursu měli spotřebitelé stanovenou lhůtu na přihlášení svých pohledávek k insolvenčnímu soudu. V tomto případě lhůta pro podání přihlášek do insolvenčního řízení uběhla 23. 11. 2021 (z veřejně dostupných zdrojů: https://isir.justice.cz/isir/ueu/evidence_upadcu_detail.do?id=C8279A750B543FADE05333F21FAC264F) a k pozdním podáním se nepřihlíží.

Insolvenční rejstřík je veřejně přístupný pro každého. Dlužníka jakožto právnickou osoby pak lze dohledat podle názvu firmy, popřípadě jejich identifikačního čísla (IČO). Soud, správce ani sám dlužník nemá povinnost informovat své věřitele. V insolvenci se veškerá rozhodnutí a výzvy zveřejňují pouze elektronicky.

Jestliže spotřebitel neuplatnil svou pohledávku včas, možnost získání peněz zpět je minimální.

Nyní se čeká na vyjádření společnosti.