Gadgets House s.r.o.

#58491Obchod mi uznal reklamaci, ale nevrátil peníze za poštovné

20.06.2022, před měsícem

Marie Hurníková

V dubnu 2022 jsem si objednala přes eshop semena na klíčení a klíčící misku. Miska přišla poškozená, proto jsem zásilku
reklamovala. Reklamace byla uznaná a já jsem dále postupovala dle pokynů paní Hynkové, která reklamaci vyřizovala.
(Fa č. 220012117, reklamace č. 101475-0061)
Byla mi poslaná nová miska s tím, že tu poškozenou odešlu na adresu skladu a bude mi následně zaplaceno poštovné.
Misku jsem dle těchto pokynů poslala a emailem jsem odeslala podací lístek a účet kam by mi mělo být proplaceno poštovné.
Což jsem udělala 8.6.2022, ale dosud jsem peníze za poštovné neobdržela a paní Hynkové se mi už přes opakované výzvy neozvala.

Nevím v čem je problém. Ozvěte se mi na můj email: hurnikova.marie@seznam.cz
Mohu Vám přeposlat emailovou komunikaci s pí. Hynkovou

Děkuji za odpověď a za řešení této situace
Marie Hurníková

klíčící miska na klíčení kód DS50735660

žádám o proplacení poštovného za vrácení zboží po uznané reklamaci

22.6.2022 13:35, před měsícem

Spotřebitel má dle § 1924 občanského zákoníku nárok na náhradu tzv. nutných nákladů spojených s reklamací. Těmi jsou poštovné nebo úhrada cestovních nákladů.

Jestliže prodejce tyto náklady neproplatí bezodkladně, nejpozději do 30 dní, ocitá se v prodlení a spotřebitel má právo žádat úroky z prodlení.

Podnikatele je možné vyzvat k plnění tzv. předžalobní výzvou dle § 142a občanského soudního řádu. Zaslání předžalobní výzvy nikoho nezavazuje k podání žaloby u soudu. Ale při projednání sporu před soudem, má v případě úspěchu ten, kdo vyzval protistranu předžalobní výzvou, právo na náhradu nákladů řízení. Jejím zasláním je zároveň dlužník upozorněn na možnost uhradit dluh bez dalších soudních výdajů. Více informací ohledně náležitostí předžalobní výzvy je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3511/predzalobni-vyzva.