Systém Centre s.r.o.

#58770Repasovaný iPhone prodán jako nový - stará baterie, prošlá Apple záruka, neoriginální displej

3 měsíce 2 dny 22 hodin

03.07.2022, před 3 měsíci

Marek Vašut

dne 19.4.2022 jsem ve eshopu System Centre s.r.o. zakoupil nový telefon Apple iPhone SE 2020 za cenu 8269,- Kč. Jak jsem o všem k mému překvapení a zklamání zjistil, neposlali mi nový telefon, ale přístroj repasovaný. Kromě značně snížené kapacity baterie (88% po necelých třech měsících??), vypršení roční záruky od Apple (po třech měsících???) je též na přístroji kvalitativně mnohem horší displej (původní byl tímto nahrazen).

Tyto okolnosti spolu s dalšími mě vedou k podezření, že se jedná o podvodný obchod, kdy byl za cenu nového přístroje zaslán (částečně) repasovaný, starý mobil

iPhone SE 2022

Vrácení peněz na účet, omluva.

11.7.2022 10:10, před 3 měsíci

Nemá-li věc vlastnosti, které byly sjednány nebo které se dají od věci očekávat, je věc vadná. Má-li věc vady, může spotřebitel požadovat dodání nové věci. Není-li to možné, má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněžních prostředků. Místo výše uvedených způsobů nápravy může spotřebitel žádat přiměřenou slevu.