Společnost


Čedok a.s.

Počet nahlášených stížností:95
Z toho za letošní rok:1
Stále v řešení:5
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 1 stížnostech.

#59801Nepravdivé údaje o hotelu; nekorektní chování delegáta

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

4 měsíce 4 dny 5 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
11.08.2022, před 6 měsíci

Eva Bučková

Znění stížnosti

Reklamační formulář zájezdu byl již odeslán panem delegátem.
Pro upřesnění situace tímto sděluji tyto dodatečné informace.
Hotel neodpovídá 5*, jak bylo uvedeno v informacích cestovní kanceláře. Na dokončení hotelu se celou dobu procovalo a za našeho pobytu není vybavení dostatečné ani na 3*. Výtahy byly obsazeny řemeslníky, hluk i brzy ráno. Pokoje zařízeny pouze částečně - není kam pověsit ani umístit oblečení, chybí ramínka na oděvy, není prostor pro položení/odložení věcí, ve výbavě chybí skříň, noční stolky a je zde JEDNA židle. Chybí i vybavení balkonu. Chybí trezor. Nesvítí světlo, dveře nedovírají, což se zdá jako zanedbatelné, ale dokáže to pobyt výrazně znepříjemnit a jen podotýkám, že se mělo jednat o 5* zařízení. Zámek vstupních dveří funguje jen občas náhodně. Nedoplňovaný toaletní papír přes opakované urgence recepce. O ramínka na šaty jsem na recepci žádala 4x.
Káva v rámci AI pouze z instantního automatu nepitná, občas místo kávy či mléka dokonce teče pouze voda... Kupovat si poživatelnou kávu po celou dobu za vlastní na AI zájezdu do 5* hotelu hodnotím jako nepřijatelné.
Míchané nápoje nejsou v rámci AI, pouze voda, sladké limonády, 4 druhy tvrdého alkoholu, nedobré víno a pivo. Příbory, hrnky a sklenice špatně umyté.
Pan delegát přes jeho tvrzení, že je na telefonu 24h denně, byl ráno nedostupný, když jsem se chtěla odhlásit z výletu z důvodu akutní střevní nemoci. Na textovou zprávu odpověděl za 3 hodiny. Při mém požadavku o navrácení peněz za neuskutečněný výlet nesmyslně požadoval lékařskou zprávu, kterou jsem ani nemohla sehnat, neboť se můj stav vyvinul přes noc a navíc na zvracení a průjem nepotřebuju místního zdravotníka, sama jsem lékařka. Pan delegát slíbil, že zavolá zpět za pár okamžiků, jakmile navrácení financí dohodne s místní cestovní kanceláří, nicméně vůbec se již neozval. Žádám proto dodatečně touto cestou o vrácení částky Euro 2x55,-, t.j. Euro 110,-. Výši finanční náhrady jsem uvedla níže a v e-mailu.
Děkuji za vyřízení, s pozdravem Eva Bučková, Jiřina Bučková


Produkt

objednávka zájezdu do Hotelu Epidamn White Sensation 25.7.- 1.8.2022 Albánie


Požadované řešení

finanční náhrada Kč5000,-/os.
vrácení peněz za fakultativní výlet, kterého jsme se z vážných zdravotních důvodů nezúčastnily Euro 110,-


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
15.8.2022 17:04, před 6 měsíci

Neměl-li zájezd vlastnosti, o nichž pořadatel spotřebitele ujistil nebo které spotřebitel vzhledem k nabídce a zvyklostem důvodně očekával, měl by pořadatel zajistit nápravu, pokud byla možná a pokud by si nevyžádala neúměrné náklady. Nezjednal-li pořadatel nápravu ani v přiměřené lhůtě, kterou mu spotřebitel určil, může si spotřebitel zjednat nápravu sám a pořadatel mu nahradí účelně vynaložené náklady.

Měl-li zájezd vady, vytkl-li je spotřebitel bez zbytečného odkladu a určil-li k tomu přiměřenou lhůtu k odstranění vady, má spotřebitel dle § 2540 občanského zákoníku právo na slevu z ceny ve výši přiměřené rozsahu a trvání vad. Existenci vad je nutné doložit (např. foto nebo video záznam). Nevytkl-li spotřebitel vady zájezdu bez zbytečného odkladu vlastním zaviněním, právo na slevu mu vůbec nevznikne, proto doporučujeme jednat vždy co nejdříve.

Pro výpočet výše nároku je možné využít tzv. Frankfurtskou tabulku slev. Tabulka není právně závazná, jedná se spíše o pomocné vodítko. Zde je k dispozici ke stažení Frankfurtská tabulka slev: http://www.evropskyspotrebitel.cz/files/frankfurtska-tabulka.pdf. Více informací ohledně problematiky zájezdů je možné také vyhledat na adrese www.dtest.cz/clanek-5233/na-co-nezapomenout-pri-reklamaci-zajezdu nebo na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3723/jak-spravne-reklamovat-vady-zajezdu.

Uzná-li podnikatel reklamaci jako opodstatněnou je povinen vrátit spotřebiteli přiměřenou část kupní ceny zájezdu. Podnikatel by měl bez dalšího vrátit stanovenou část kupní ceny v penězích. Podnikatel může vystavit spotřebiteli poukaz na další služby pouze v případě, kdy s vystavením poukazu spotřebitel výslovně souhlasí. Není možné spotřebiteli vnutiti poukaz proti jeho vůli.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Vyjádření dTestu

Publikováno
15.12.2022 15:12, před měsícem

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitelka využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informaci k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.