Jindřich Valenta - ELKO Valenta

20.02.2015, před 9 lety

Pavla Urbánková

Dobrý de, dne 29.1 2015 jsem byla reklamovat vysavač Electrolux ZSC69FD2, s vadou, že vysavač divně začal chrčet, po vypnutí dlouho dobíhá a regulátor výkonu je volný až se samovolně přetáčí. Dnes (20.2. 2015) mi volali z prodejny Elko Valenta Choceň, že reklamace je vyřízena. Ptala jsem se na výsledek a bylo mi řečeno, že reklamace je zamítnuta z důvodu poškozeného štítku, nečitelného výrobního čísla a dodáno bez záručního listu. A já se teď ptám, porč paní (K.K.), která semnou 29.1. 2015 sepisovala reklamační protokol nepožadovala po mě záruční list, stačil jí jen prodejní lístek. Proč trvalo 21 dní, než vyřídili tuto banalitu? Servis přijal zboží 10.2. a mě by zajímalo, co skoro 14 dní dělal vysavač na prodejně v Chocni a proč ho dávno neposlali do servisu? Prodejce na prodejně mi řekl, ať najdu záruční list nebo krabici od vysavače. Záruční list jsem našla, ale samozřejmě nebyl vyplněn (při prodeji vysavače mi ho nevyplnili), ještě, že jsme si uchovali část krabice, kde byly potřebné údaje o vysavači. Zanesla jsem to na prodejnu, řekla prodejci, ať mi teda dodatečně vyplní ten záruční list podle těch údajů z té krabice a museli jsme znova sepsat reklamační protokol k dnešnímu datu (20.2. 2015) s tím, že budu čekat ze zákona dalších 30 dnů na vyřízení. A já se opět ptám - proč chybou paní prodavačky, která před skoro měsícem semnou sepisovala reklamační protokol po mě nechtěla záruční list a díky této paní budeme další měsíc bez vysavače a čekat, jak se to vlastně vyřídí? Je to správný postup? Na prodejně mi dnes řekl prodavající (V.M.), že jim k reklamaci stačí účtenka, tak proč, když jsem jí před měsícem jim dala, mi teď bylo řečeno, že musim mít i záruční list?? Nemůžu čekat další měsíc, než se vyřídí reklamace, potřebujeme vysavač. Máme doma dvě malé děti, trpící dýchacími problémy a potřebují každý den, abych vysávala, ale bohužel teď jsem bez kloudného vysavače a děti mám nemocné a mám ještě zase dalších 30 dní čekat!!! Děkuji za vyřízení

Electrolux Supercyclo ZSC69FD2, type - GA-BL-2, PNC - 903151901, Serial Nr. - 31600506

Požaduji okamžité řešení reklamace, které mělo být vyřešeno nejpozději do 28.2. 2015 a ne že se zase o měsíc prodlouží reklamace díky neschopnosti prodejce, který semnou sepisoval reklamaci. Požaduji opravu vysavače, nebo výměnu za nový kus, případně vrácení peněz.