HP TRONIC, s.r.o. (dříve DATART INTERNATIONAL,a.s.)

#60335Dodání televizoru TCL jiné kvality než bylo objednáno a uhrazeno - neuznaná reklamace

5 měsíců 2 dny 1 hodina

05.09.2022, před rokem

Zdeněk Hejduk

Objednal jsem a uhradil předem na e-shopu "DATARTU" televizor TCL android 43", 4K, ..., energetická třída "E".
Televizor byl doručen na moji adresu. Na krabici název i velikost odpovídaly. Při rozbalování a instalaci jsem uvnitř krabice nalezl energetický štítek třídy "F".
Při elektronické komunikaci s pracovníky výše uvedené firmy jsem dostal informaci od členky týmu ombudsmana výše uvedené firmy, že chyba je na straně výrobce, neboť místo nabízeného typu televizoru TCL (s displejem X1 energetické třídy "E") jim
dodal (bohužel bez jejich vědomí) stejný typ televizoru s displejem X2 energetické třídy "F".
Moje žádost o výměnu zboží byla odmítnuta, byla mi navržena pouze možnost vrácení zboží na moje náklady.
Na možnosti řešení vzniklé situace jsem se již ptal v právní poradně d-Testu. V odpovědi pod číslem jednacím mého dotazu 78618/JaNeu je uvedena i možnost výměny zboží pro nedostatečnou jakost při převzetí, což vnímám od samého začátku jako nejvhodnější řešení vzniklé situace.
Budu rád, když mně, starobnímu důchodci, při tomto řešení pomůžete a předem vám děkuji.

Hezký den.

MUDr. Zdeněk Hejduk, Hvozdno 19, 37365 Dolní Bukovsko mobil: 736667567

místo objednaného televizoru TCL energetické třídy "E" byl dodán asi stejný typ, ale energetické třídy "F"

výměna televizoru dodaného (energetické třídy "F") za objednaný a uhrazený (energetické třídy "E") na náklady dodavatele.
Toto řešení jsem již požadoval