viagogo

#60516Dodané vstupenky neodpovídaly nákupu, reklamace nebyla uznána

12.09.2022, před rokem

Alžběta Orságová

V dubnu 2022 jsem zakoupila 3 vstupenky na závod F1 v Monze (termín akce - 11.9.). Prodej přes Viagogo vypadal jako jediný oficiální prodej vstupenek. Vybrala jsem vstupenky k sezení na tribunu, zaplatila jsem 888 eur za 3 vstupenky (mělo se jednat o dárek).
Vstupenky nebyly k dispozici ihned, emailová zpráva od viagogo informovala, že budou ke stažení později. V tomto potvrzovacím emailu bylo uvedeno, že se jedná o nákup 3 ks vstupenek na závod F1 v Monze, termín neděle 11.9., 12.00, do "řady" (row), v hodnotě 888 eur.
Začátkem srpna jsem od viagogo obdržela email s odkazem na stažení vstupenek a přeposlala jsem jej obdarovanému. Ten si vstupenky stáhnul několik dní před akcí. Zjistili jsme, že na vstupenkach je uvedeno
- cena 86 eur/ks, celková cena za tři vstupenky tedy vycházela na 258 eur
- vstupenky nebyly na tribunu ani do řady, ale pouze opravnovaly ke vstupu do areálu závodu
- u každé vstupenky bylo uvedeno, že je na všechny 3 dny závodu (pátek, sobota, neděle) a ne pouze na neděli, jak jsem kupovala.
Zjištěnou nesrovnalost jsme okamžitě nahlásili viagogo přes můj účet, naše reklamace ale nebyla uznána (vyměnili jsme si asi 20 zpráv, viagogo stále odkazovalo na své Terms and Conditions a uvádělo, že je přeprodejcem).
Vzhledem k obrovské částce, o kterou jsem přišla, budu podvod hlásit i na policii.

Vstupenky na závod Formule 1, Monza, neděle 11. 9. 2022

Vrácení rozdílu zaplacené částky a reálné částky uvedené na vstupenkach (vzhledem k tomu, že vstupenky v hodnotě 86eur/ks jsme využili).