Společnost


DER Touristik CZ a.s.

Počet nahlášených stížností:207
Z toho za letošní rok:33
Stále v řešení:27
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#60822Riadh Palms Tunisko - Exim tours, hotel hrůzy, klamání spotřebitele

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

3 měsíce 14 dnů 18 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
25.09.2022, před rokem

Alexandra Poláková

Znění stížnosti

Reklamuji níže vady hotelu:
1) Nižší kvalita hotelu
ve smlouvě je hotel Riadh Palmss oficiálním označením **** a ve skutečnosti **hotel. Viz. video a foto zaslané dne 15.09.2022 od SK z Prahy, která reklamuje stejný hotel s č. zájezdu 136220928. Hotel byl zakouřený, páchl vlhkostí, neměl fitness ani sauny, chyběl i vnitřní bazén v oficiálním popisu Exim Tours. Špína, zápach v jídelně. Pokoj zapáchal, nebyla k dispozici voda, toaletní papír, ani obyčejné mýdlo. Staré úklidové prostředky neodpovídající standardům 4hvězdičkového hotelu. Viz. video.

2) Nefunkční vybavení
Sprcha, toaleta, elektřina, klimatizace nebo výtah nefungovaly opakovaně

3) Chybějící vybavení hotelu
Oproti smlouvě chybějící vnitřní bazén, bezplatný internet, sauna. Na pokoji byla televize bez ovladače, na recepci chtěli dodatečný poplatek 15 Euro za ovladač. Na pokoji ani v hale nefungoval internet. Kolem pláže jezdily čluny, lodě (jen pár metrů), bylo nebezpečné se koupat. Plavčíci sice čluny pískáním odháněli, ale bylo zde riziko úrazu.

4) Špatný výhled
Zakoupili jste si výhled na moře a namísto toho z oken koukáte na špinavou střechu


5) Snížený komfort
Hmyz v hotelovém pokoji, hluk během dne nebo v noci, odporný zápach cigaret a vlhkosti
Problémy s dopravou. Bazén venkovní byl neuvěřitelně špinavý. Špína i na pláži.

6) Zkažené jídlo. V jídelně chyběly příbory, sklenice, všude špína. Chyběl personál k obsluze, nedostatek jídla. Tvořily se neustále fronty na jídlo a když jste si frontu vystáli, jídlo došlo. V jídelně se kouřilo.
--
Žádám o finanční kompenzaci za pobyt v tomto hotelu


Požadované řešení

Žádám o finanční kompenzaci za pobyt v tomto hotelu


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
29.9.2022 14:42, před rokem

Podle § 2537 odst. 2 musí zákazník vadu zájezdu vytknout bez zbytečného odkladu vytkne pořadateli zájezdu. Vadou zájezdu se přitom rozumí situace, kdy některá ze služeb cestovního ruchu zahrnutých do zájezdu není poskytována v souladu se smlouvou.

Spotřebitel může podat písemnou reklamaci zájezdu s nárokem na slevu po návratu z dovolené. Právo na slevu se promlčí nejdříve za dva roky, ale reklamaci je nutné uplatnit co nejdříve po návratu. Na její vyřízení má cestovní kancelář 30 kalendářních dnů. Pokud reklamaci zamítne, můžete reklamaci rozporovat.

Obchodník je povinen přijmout reklamaci. V návaznosti na to je povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje.

S reklamací je třeba kontaktovat přímo danou společnost, nejlépe telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.

V tomto případě by mělo být možné podpůrně použít nezávaznou tabulku slev (odkaz zde: https://evropskyspotrebitel.cz/wp-content/uploads/2017/08/frankfurtska-tabulka.pdf), kde jsou uvedené orientační slevy v procentech podle vady, která se u zájezdu vyskytuje

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Vyjádření dTestu

Publikováno
9.1.2023 11:03, před 9 měsíci

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitelka využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informaci k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.