Společnost


Slevomat.cz, s.r.o.

Počet nahlášených stížností:59
Z toho za letošní rok:5
Stále v řešení:5
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

73%
27%
Toto skore je založeno na 15 stížnostech.

#60895Trdlokafe, Ostrava - Zábřeh u Avionu

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

6 měsíců 4 dny 15 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
27.09.2022, před 6 měsíci

Marie Fialová

Znění stížnosti

Dnes odpoledne cca ve 14 h. byla zavřená budka Trdlokafe a nikde ani důvod zavření. Jela jsem až ze Štramberka. Platnost voucheru je dnes a ještě zítra. Nevyčerpala jsem dříve - covid. Jak mám dál postupovat...


Produkt

Trdelník


Požadované řešení

Vrátit peníze.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
30.9.2022 12:41, před 6 měsíci

Pokud daná budka měla zavřeno jelikož se nejednalo o jejich běžnou otevírací dobu, byla by chyba na straně spotřebitelky, že si tyto informace neověřila dopředu.

V opačném případě platí, že slevový portál je pouze zprostředkovatelem uzavření smlouvy, jak vyplývá z obchodních podmínek serveru, je třeba nárok vymáhat po poskytovateli služby. Nabídky na uzavření smlouvy publikované na webových stránkách portálu jsou vkládány přímo osobami, které služby poskytují, a tyto osoby odpovídají za obsah zveřejněných nabídek.

Při uplatnění reklamace může spotřebitelka žádat řádné poskytnutí služby, přiměřenou slevu, případně může od smlouvy odstoupit, pokud vadné plnění ze strany poskytovatele služby bylo podstatným porušením smlouvy (pokud se dá předpokládat, že by spotřebitelka smlouvu neuzavřela, věděla-li by o porušení smlouvy). Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a spotřebitelka může žádat vrácení peněžních prostředků.

Podnikatel má podle § 434 občanského zákoníku umožnit veřejnosti vstupovat s ním do právního styku v určené provozní době. Jedná se však o soukromoprávní povinnost, takže její porušení není možné sankcionovat prostřednictvím státního dohledu (např. České obchodní inspekce).

Pokud by se v daném případě jednalo o pochybení zaměstnanců podnikatele, je nutné tuto stížnost směřovat přímo na jejich nadřízené, neboť pracovník jedná za společnost, která by měla mít zájem na vhodném chování k zákazníkům a řádném plnění jejich pracovních povinností. Lze se setkat i s různými kodexy, které zaměstnavatelé vypracovávají pro své zaměstnance.

Spotřebitelka se případně může obrátit na podnikatele s žádostí o prodloužení voucheru.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Reakce společnosti

Publikováno
1.12.2022 00:11, před 4 měsíci

Dobrý den, milá paní Fialová,

můžete mi prosím napsat Váš e-mail čí číslo voucheru, abych se na to mohla podívat.

Moc děkuji a přeji hezký den.

Tým, Slevomat.cz

Vyjádření dTestu

Publikováno
25.3.2023 16:33, před 7 dny

Žádáme spotřebitelku o sdělení, v jakém stádiu se stížnost nyní nachází, resp. zda byla smírně vyřešena. V případě, že se spotřebitelka k vývoji stížnosti nijak nevyjádří, budeme nuceni stížnost uzavřít.

Nyní se čeká na vyjádření spotřebitele.