Čedok a.s.

#61358Neuznaná reklamace zájezdu č. ***

15.10.2022, před 4 měsíci

Vladimíra Dinžiková

V nabídce LM jsme zakoupili dle smlouvy pobyt ve 4 hvězdičkovém hotelu, ale po příjezdu jsme zjistili, že je pouze 3 hvězdičkový, čemuž odpovídaly i služby. Místní průvodce Čedoku nám
potvrdil, že hotel prodávají jako 3 hv.
NIKDY bychom do 3 hv. hotelu na dovolenou neletěli a žádali jsme kompenzaci ceny.
Po návratu jsme podali stížnost, zaslali všechny potřebné doklady, ale stížnost byla zamítnuta.
Podali jsme druhou, byla nabídnuta sleva ve výši 1.000,- na zájezd zakoupený do konce r.22,
s čímž nesouhlasíme.

Požadujeme vrácení rozdílu ceny mezi 3 a 4 hvězdičkovým hotelem a kompenzaci za skutečně
nevydařenou dovolenou, velké zklamání, že Čedok takto podvádí své klienty.

17.10.2022 12:47, před 4 měsíci

Vady zájezdu musí spotřebitel vytknout bez zbytečného odkladu. Pokud by tak neučinil vlastním zaviněním, právo na slevu mu vůbec nevznikne, proto doporučujeme jednat vždy co nejdříve.

Měl-li zájezd vady, vytkl-li je spotřebitel bez zbytečného odkladu a určil-li k tomu přiměřenou lhůtu k odstranění vady, má spotřebitel dle § 2540 občanského zákoníku právo na slevu z ceny ve výši přiměřené rozsahu a trvání vad. Existenci vad je nutné doložit (např. foto nebo video záznam).

Pro výpočet výše nároku je možné využít tzv. Frankfurtskou tabulku slev. Tabulka není právně závazná, jedná se spíše o pomocné vodítko. Zde je k dispozici ke stažení Frankfurtská tabulka slev: http://www.evropskyspotrebitel.cz/files/frankfurtska-tabulka.pdf. Více informací ohledně problematiky zájezdů je možné také vyhledat na adrese www.dtest.cz/clanek-5233/na-co-nezapomenout-pri-reklamaci-zajezdu nebo na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3723/jak-spravne-reklamovat-vady-zajezdu.

Uzná-li podnikatel reklamaci jako opodstatněnou je povinen vrátit spotřebiteli přiměřenou část kupní ceny zájezdu. Podnikatel by měl bez dalšího vrátit stanovenou část kupní ceny v penězích. Podnikatel může vystavit spotřebiteli poukaz na další služby pouze v případě, kdy s vystavením poukazu spotřebitel výslovně souhlasí. Není možné spotřebiteli vnutiti poukaz proti jeho vůli.