Společnost


DER Touristik CZ a.s.

Počet nahlášených stížností:174
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:8
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#61762Klamání zákazníka

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

3 měsíce 4 dny 8 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
31.10.2022, před 3 měsíci

Martina Myšáková

Znění stížnosti

Zakoupila jsem si 5*hotel v Egyptě-Pyramisa Sahl Hasheesh. Hotel úplně mimo kategorii. Špína, špatná spolupráce mezi personálem a delegát nic neřeší jen nabízí zájezdy.


Produkt

Po příjezdu na hotel špatná spolupráce, na pokoji nebyla přistýlka, poté dodána špinavá zlomená a bez peřiny. Tu donesli po 4 hodinách zmuchlanou a špinavou. Klimatizace nefungující a po 5 stížnosti opravena za bakšiš. Lednice nefungující a řečeno že donesou další( potřeba na inzulín.)Donesli tedy jinou trochu fungující. Pořádek na pokoji nic moc , ručníky špinavé nevyměnili ani jednou až před odjezdem . Na dovolenou jedete za odpočinkem, který nám opravdu chyběl. Vím, že musí pracovat, ale od 8 rána do 8 večera bylo slyšet jen sekera jak kácí stromy ,cirkulárka a bouchání kladiva dělali nějaký přístřešek. Pro delegáta nejste nic pokud si nekoupíte u něho nějaký zájezd či Antinal.


Požadované řešení

Sleva na tak drahou dovolenou a nenabízet tento hotel jako 5* a výměna delegáta.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
1.11.2022 08:24, před 3 měsíci

Neměl-li zájezd vlastnosti, o nichž pořadatel spotřebitele ujistil nebo které spotřebitel vzhledem k nabídce a zvyklostem důvodně očekával, měl by pořadatel zajistit nápravu, pokud byla možná a pokud by si nevyžádala neúměrné náklady. Nezjednal-li pořadatel nápravu ani v přiměřené lhůtě, kterou mu spotřebitel určil, může si spotřebitel zjednat nápravu sám a pořadatel mu nahradí účelně vynaložené náklady.

Měl-li zájezd vady, vytkl-li je spotřebitel bez zbytečného odkladu a určil-li k tomu přiměřenou lhůtu k odstranění vady, má spotřebitel dle § 2540 občanského zákoníku právo na slevu z ceny ve výši přiměřené rozsahu a trvání vad. Existenci vad je nutné doložit (např. foto nebo video záznam). Nevytkl-li spotřebitel vady zájezdu bez zbytečného odkladu vlastním zaviněním, právo na slevu mu vůbec nevznikne, proto doporučujeme jednat vždy co nejdříve.

Pro výpočet výše nároku je možné využít tzv. Frankfurtskou tabulku slev. Tabulka není právně závazná, jedná se spíše o pomocné vodítko. Zde je k dispozici ke stažení Frankfurtská tabulka slev: http://www.evropskyspotrebitel.cz/files/frankfurtska-tabulka.pdf. Více informací ohledně problematiky zájezdů je možné také vyhledat na adrese www.dtest.cz/clanek-5233/na-co-nezapomenout-pri-reklamaci-zajezdu nebo na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3723/jak-spravne-reklamovat-vady-zajezdu.

Uzná-li podnikatel reklamaci jako opodstatněnou je povinen vrátit spotřebiteli přiměřenou část kupní ceny zájezdu. Podnikatel by měl bez dalšího vrátit stanovenou část kupní ceny v penězích. Podnikatel může vystavit spotřebiteli poukaz na další služby pouze v případě, kdy s vystavením poukazu spotřebitel výslovně souhlasí. Není možné spotřebiteli vnutiti poukaz proti jeho vůli.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Nyní se čeká na vyjádření společnosti.