Společnost


Penny Market s.r.o.

Počet nahlášených stížností:470
Z toho za letošní rok:21
Stále v řešení:19
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

0%
100%
Toto skore je založeno na 1 stížnostech.

#62210Odmítnutí prodání mléka dítěti

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

2 měsíce 30 dnů 5 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
16.11.2022, před 4 měsíci

Matěj Kraus

Znění stížnosti

Dne 16. 11. 2022 v 8.45 h v Penny Marketu Semily (Tyršova) pokladní odmítla prodat mléko mému synovi. U uvedeného zboží je regulace 12 ks/os/den, přičemž jsme byli na nákupu fyzicky jako dvě osoby a bylo nám prodáno pouze 12 ks, ačkoliv nákupy byly jasně odděleny a měly být placeny zvlášť.
Toto jednání považuji za naprosto neakceptovatelné a jednoznačně diskriminační vůči více početným rodinám (mám 6 dětí a spotřebu 4 l mléka na den).


Produkt

Mléko polotučné trvanlivé Boni


Požadované řešení

Žádám Vás, aby uvedená diskriminační pravidla byla co nejdříve zrušena nebo upravena tak, aby nedocházelo při nákupech k diskriminaci více početných rodin, které to mají v současné ekonomické situaci obzvlášť složité. Pokud uvádíte, že je možné nakoupit 12 ks/os/den, pak musí být za osobu považováno i dítě fyzicky přítomné při nákupu produktu.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
23.11.2022 16:51, před 4 měsíci

Chování zaměstnanců nepodléhá přímo právním normám. Mezilidské vztahy se řídí zejména zásadami slušnosti. Pracovník jedná za společnost, která by měla mít zájem na jeho vhodném chování k zákazníkům, lze se tedy setkat i s různými kodexy, které zaměstnavatelé vypracovávají pro své zaměstnance. Vzhledem k výše uvedenému je vhodné se stížnostmi směřujícími pouze na chování zaměstnanců obrátit přímo na jejich nadřízené.

V právním řádu není řečeno, že by prodejce musel své zboží prodat komukoliv. Nesmí ale zákazníka odmítnout bezdůvodně, ani spotřebitele žádným způsobem diskriminovat.

Pokud šlo o akční zboží, je za určitých okolností možné stanovit maximální množství jeho odběru, které musí být přiměřené povaze věci. Spotřebitel by měl být o takovém omezení předem srozumitelně a zřetelně informován.

Podle zákona platí, že i dítě je fyzickou osobou. Pokud tedy mléko nakupovalo dítě, mělo mu být umožněno jej zakoupit.

Spotřebitel, který je přesvědčen, že došlo k porušení ustanovení zákona o ochraně spotřebitele, se může obrátit na regionální či ústřední inspektorát České obchodní inspekce. Adresy jednotlivých inspektorátů lze najít na www.coi.cz. Podnět lze podat i elektronicky přes elektronickou podatelnu ČOI na adrese www.coi.cz.

Vyjádření dTestu

Publikováno
15.2.2023 15:02, před měsícem

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.