date4friend AG

#62387Neoprávněné vymáhání peněz za něco, co neužívám

2 měsíce 3 dny 19 hodin

22.11.2022, před rokem

Jiří Dvořáček

V červenci 2022 jsem vstoupil na portál "seznamkaproseniory.com", řádně jsem se zaregistroval a v rámci toho, že tam stálo, že je to zdarma, jsem si ze zvědavosti objednal prémiový balíček na 1 měsíc, který jsem zaplatil kreditní kartou. Po zjištění, že většina uživatelských účtů jsou pouhé fejky jsem zrušil svoji registraci a měl jsem za to, že je věc vyřízená. Jaké bylo mé překvapení, když za měsíc přišel nový požadavek na zaplacení další částky a pak znovu a znovu. A to bez toho, aniž bych byl registrován na jejich portále. Naštěstí banka platby neprovedla, takže mě to stálo jen tu první platbu. Teď mi ale přišel dopis od advokáta z Mnichova, který zastupuje firmu Date4friend AG ze Švýcarska, abych jim zaplatil dlužnou částku ve výši 1.482,12 Kč do 29.11.2022. Po vyhledání této mrzutosti jsem si vyhledal na internetu, co v takovém případě dělat a objevil jsem stránku "smartkündigen.de" kde je jednoduchý formulář na vypovězení členství u této firmy Date4friend AG, ten jsem odeslal a teď mám 30 dní čekat na odpověď a potvrzení o vypovězení členství. Zajímal by mne váš názor na tuto problematiku a co mohu ještě udělat, abych z tohoto problému vyšel aspoň s odřenýma ušima. Děkuji předem za odpověď.

Neoprávněné vymáhání peněz

Zrušení veškerých mých dat na portále seznamkaproseniory.com, protože jak jsem zjistil, účet jsem zrušil, ale stále mě tam vedou jako dlužníka, stačí jen zadat moji emailovou adresu. Přihlásit se ale nedá, takže účet zrušen bude.