Společnost


UVECTO d.o.o.

Počet nahlášených stížností:5
Z toho za letošní rok:4
Stále v řešení:1
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 1 stížnostech.

#64387Nesprávně zaslaná částka za vrácené zboží

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

1 měsíc 15 dnů 14 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
29.01.2023, před měsícem

Miroslava Miroslava Šedová

Znění stížnosti

Přepravní službou GLS jsem firmě LELOSI zaslala zpět legíny které mi neseděly.Bylo mi sděleno,že od částky 960.-Kč,kterou jsem za legíny zaplatila mi bude odečteno 90.-Kč přepravné.Tudíž jsem měla dostat 870.-Kč.
Dne 26.1.2023 mi na bankovní účet přišlo 637.62 Kč.Tedy jsem ošizena o 232.38Kč.
Žádám o nápravu a zaslání dlužné částky na můj bankovní účet což jsem také napsala e-mailem paní Michaele z LELOSI,která se mnou komunikovala.
S pozdravem Miroslava Šedová


Produkt

4836 LONG TRUBL BASIC


Požadované řešení

Zaslání dlužné částky na můj bankovní účet.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
1.2.2023 11:48, před měsícem

Při koupi zboží na dálku má spotřebitel dle § 1829 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, do 14 dnů od převzetí zboží nárok na to, aby u prodávajícího uplatnil možnost odstoupit od smlouvy bez udání důvodů.

V návaznosti na to má prodávající povinnost mu dle § 1832 odst. 1 občanského zákoníku vrátit do 14 dnů od tohoto odstoupení všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem. Zákon připouští pozdržení platby jedině v případě, že spotřebitel ještě nevrátil zboží nebo neprokázal jeho odeslání. Pokud taková skutečnost nenastala, není důvod k pozdržení vrácení peněžních prostředků spotřebiteli. Spotřebiteli doporučujeme, aby si doklady prokazující odstoupení i odeslání zboží uschoval.

Pokud prodávající nevrátí peněžní prostředky ve stanovené lhůtě, ocitá se v prodlení. Spotřebitel tak může požadovat úroky z prodlení dle § 1970 občanského zákoníku (ve výši stanovené nařízením vlády č. 351/2013 Sb.). Nevrácením částky v zákonné lhůtě se z ní stává bezdůvodné obohacení na straně prodávajícího, které je povinen dle § 2991 odst. 1 občanského zákoníku vydat spotřebiteli.

Odstoupením se smlouva od počátku ruší, účastníci si mají vzájemně vrátit to, co si poskytli. Při odstoupení vrací podnikatel spotřebiteli cenu zboží a jedno poštovné. Případné druhé poštovné pak platí spotřebitel.

Podnikatele je možné vyzvat k plnění tzv. předžalobní výzvou dle § 142a občanského soudního řádu. Zaslání předžalobní výzvy nikoho nezavazuje k podání žaloby u soudu. Ale při projednání sporu před soudem, má v případě úspěchu ten, kdo vyzval protistranu předžalobní výzvou, právo na náhradu nákladů řízení. Jejím zasláním je zároveň dlužník upozorněn na možnost uhradit dluh bez dalších soudních výdajů. Více informací ohledně náležitostí předžalobní výzvy je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3511/predzalobni-vyzva.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt (zahraniční subjekt se sídlem ve Slovinsku), doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v mimosoudním řešení sporů, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum působící při České obchodní inspekci například prostřednictvím internetových stránek www.evropskyspotrebitel.cz, které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska.
Před samotným podáním je vhodné prostudovat informace zde: https://evropskyspotrebitel.cz/co-udelat-nez-nas-kontaktujete/.

Kontakty na ESC ČR:
adresa: Štěpánská 15, 120 00 Praha 2
e-mail: ECCNET-CZ@ec.europa.eu
telefon: 296 366 155
www.evropskyspotrebitel.cz

Reakce společnosti

Publikováno
6.2.2023 11:43, před měsícem

Kontaktovali sme zákazníka, a poslali mu výpočet pre podrobnejšie vysvetlenie vrátenej čiastky. Zákazník v objednávke využil promo akciu 1+1 s 35% zľavou. Keďže sa rozhodol vrátiť jeden z produktov, akcia už v objednávke nie je uplatnená, pretože v objednávke nie sú dva produkty, na ktoré by bolo možné promo uplatniť. Upozorňujeme na túto situáciu aj pri vyplnení reklamačného či vratného formuláru.

Rozdiel medzi vrátenou čiastkou a vypočítanou čiastkou na vrátenie v hodnote 20,38 Kč vznikol kvôli kurzu mien (euro - česká koruna). Naše sídlo spoločnosti je v Slovinsku, zatiaľ máme len slovinský účet vedený v eurách. Pri vrátení peňazí, na účet zákazníka, posielame o niečo vyššiu čiastku v eurách aby bol tento rozdiel pokrytý avšak niekedy sa stane, že rozdiel pokrytý nie je. V tom prípade nás stačí kontaktovať, poslať potvrdenie o prijatej platbe a my dopošleme čiastku. Samozrejme nechceme aby zákazník obdržal nižšiu čiastku, než by mal. Prevod dnes zadávame, a napravíme tak situáciu.

Ospravedlňujeme sa za komplikácie a prajeme príjemný deň.

Vyjádření dTestu

Publikováno
13.3.2023 15:43, před 14 dny

Žádáme spotřebitelku o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.

Reakce spotřebitele

Publikováno
13.3.2023 20:03, před 14 dny


Miroslava Miroslava Šedová

Dobrý den, reklamace je již vyřešena, peníze zaslány na můj účet. Spokojenost. Děkuji.
Miroslava Šedová

Reakce společnosti

Publikováno
17.3.2023 11:57, před 11 dny

Dobrý deň, sme radi, že sa nám podarilo vyriešiť reklamáciu k Vašej spokojnosti. Prajeme všetko dobré.
Vaše LELOSI

Vyjádření dTestu

Publikováno
17.3.2023 12:05, před 10 dny

Na základě vyjádření smluvních stran stížnost uzavíráme s dosažením dohody.