RegioJet a.s.

#66308Odchod autobusu bez cestujících

5 měsíců 9 dnů 1 hodina

17.04.2023, před 12 měsíci

Denisa Forraiová

Dne 07.04.2023 jsem měla zakoupené 2 lístky na trase Berlín - Drážďany (spoj: REGIOJET#1452581), s odjezdem autobusu 17:00 z Berlín, ZOB am Funkturm. Na zastávce jsme čekali spolu s cca 20 dalšími cestujícími, kteří čekali na tento spoj (číslo nástupiště bylo 28, a na informační tabuli byly zobrazeny informace pro tento spoj). Na tabuli bylo označení spoje Berlín - Praha, čas odchodu 17:00 a dopravce Regiojet. Řidič přistavil autobus 16:40, pustil do autobusu 2 cestující, zavřel dveře a poté z autobusu odešel. Krátce před 17:00 se vrátil zpět a další cestující před autobusem vůbec nevyzval ke kontrole jízdenek a následně s autobusem odešel. Nikdo nevěděl co se děje, tak jsme běželi za autobusem a na křižovatce jsme autobus zastavili, řidič otevřel dveře, odmítl nám zkontrolovat jízdenky a arogantně nás vyhodil z autobusu. Poté odjel úplně. Nevěděli jsme, co máme dělat, tak jsme si koupili náhradní lístky na spoj s nejbližším odjezdem u jiného dopravce. Cena lístků byla 2krát vyšší, než za kolik jsem je kupovala u Regiojetu.

Po kontaktování společnosti Regiojet, a žádosti ke kompenzaci jízdenky a k proplacení dalších nákladů mi bylo řečeno, že v ten den byli na stanici autobusy dva, se stejnou trasou a časem odjezdu. Bylo mi oznámeno, že jsme čekali před druhým autobusem, který byl zařazen jako spoj posilový. Tento spoj byl prý označený jako posilový. Můžu potvrdit, že autobus žádné označení neměl. Ptala jsem se, a oba řidiči věděli, že v tom stejném čase pojedou spoje dva. Ale ani jednomu z nich nebylo divné, že prvnímu chyběla půlka cestujících a ten druhý zase měl 20 lidí před autobusem, ve kterém být neměli. Druhý řidič nás neupozornil, že čekáme špatně. Nikomu z nás taky nepřišlo upozornění, ani na tabuli nic nestandardního nepsali. Dále mi odepsali, že další cestující byli bez problému odbaveni a puštěni do autobusu a svou cestu zahájili. Nevím ale, kolik jich přesně bylo, tuto informaci mi nesdělili. Ale 20 lidí čekalo na zastávce špatně. Jen pro informaci, s těmi lidmi jsme v kontaktu. Společnost Regiojet mi odepsala důvody výše, a že není možné přistoupit ke kompenzaci jízdenky ani k proplacení dalších nákladů.

Cesta na trase Berlín - Drážďany 07.04.2023 [ REGIOJET#1452581

Žádám kompenzaci jízdenky a proplacení dalších nákladů (cena za náhradní spoj v nejbližším možném čase).