Allegro Retail a.s.

#66365Prodejce odkazuje s reklamací na autorizovaný servis, který reklamaci a záruční opravu odmítá

18.04.2023, před 11 měsíci

Martin Strnad

Dne 21.06.2021 jsme od spol. Mall zakoupili vrchem plněnou pračku značky Candy. Dne 30.3. 2023 se v horním rámu pračky ulomil plastový pant, ve kterém jsou upevněna dvířka pračky. Druhý pant vykazuje podobný stupeň opotřebení, jeho dolomení je pouze otázkou času.
Podle instrukcí zveřejněných na stránkách Mall jsme se 1.4.2023 obrátili na středisko pro nahlášení opravy Service Candy Hoover CZ. Středisko nám 3.4. odpovědělo, že "ulomený pant se zpravidla nebere za technickou závadu, tj. o záruční opravu by se nejednalo."
S tímto nesouhlasíme, očividně jde o konstrukční vadu výrobku, kdy byl zvolen nevhodný materiál pro takto namáhanou část výrobku.

CANDY CSTG 28TVRE/1-S

Požadujeme výměnu vadného dílu a provedení opravy jako záruční opravy. Nepřistupujeme na tvrzení, že jde o 'technickou závadu'. S pračkou bylo zacházeno běžným způsobem, nejde tedy o naší chybu při jejím používání. Odmítáme reklamaci dále řešit s autorizovaným střediskem, za reklamaci je zodpovědný prodejce.