Společnost


T.S.BOHEMIA a.s.

Počet nahlášených stížností:52
Z toho za letošní rok:2
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

42%
58%
Toto skore je založeno na 7 stížnostech.

#6789Nevrácení poštovného při oprávněné reklamaci

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

2 dny 18 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
19.05.2015, před 7 lety

Jitka Zaoralová

Znění stížnosti

Dobrý den, dne 25.3.2015 jsem po předchozí telefonické domluvě zaslala do výše uvedené společnosti na reklamaci počítačovou myš. Reklamace byla uznána, peníze mi byly vráceny, ale nebyla mi vrácena částka 41,- Kč, kterou jsem zaplatila za odeslání zboží k reklamaci ( doporučená zásilka ). Dne 4.5.2015 jsem do společnosti poslala e-mail s kopií podacího lístku a dotazem proč mi nebyla příslušná částka vrácena, ale ten bohužel zůstal do dnešního dne bez odpovědi. Vím, že se nejedná o nijak velkou částku, jde mi spíš o princip než o peníze. Dodržovat zákony snad musíme všichni, ne?


Požadované řešení

Vrácení částky 41,- Kč na účet číslo 2300737409/2010.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
19.5.2015 15:52, před 7 lety

Pokud se jedná o účelně vynaložené náklady spojené s oprávněnou reklamací, je prodejce povinen tyto náklady na základě žádosti kupujícího proplatit. Účelně vynaloženými náklady jsou náklady, které musí spotřebitel nezbytně nutně vynaložit k tomu, aby mohl reklamaci uplatnit. Právo na jejich úhradu vychází z ustanovení § 1924 občanského zákoníku.

Náhradu nákladů má právo spotřebitel žádat vždy po prodávajícím. K žádosti je třeba přiložit doklady potvrzující výši nákladů. Právo je nutné uplatnit do 1 měsíce po uplynutí lhůty určené pro vytknutí vady, tedy u spotřebního zboží zakoupeného v obchodě nejpozději do 25 měsíců od převzetí. Vzor žádosti o náhradu nákladů spojených s reklamací naleznete na www.dtest.cz/clanek-3279/zadost-o-nahradu-nakladu-spojenych-s-reklamaci.

Pokud byly splněny výše uvedené zákonné podmínky pro uplatnění nároku na náhradu nákladů spojených s reklamací, porušuje podnikatel ustanovení občanského zákoníku.


Jitka Zaoralová

Uzavření stížnosti

Publikováno
22.5.2015 09:20, před 7 lety

Hodnocení:

Komentář: Dobrý den, poštovné mi bylo dnes vráceno. Děkuji. Zaoralová