Společnost


EC Financial Services, a.s.

Počet nahlášených stížností:2
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#7036Předčasné splacení

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

4 měsíce 9 dnů 18 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
18.06.2015, před 7 lety

Jakub Řikovský

Znění stížnosti

Dobrý den,
půjčil jsem si 10.3.2015 od společnosti EC Financial Services,a.s. EpressCash půjčku a 20.4.2015 jsem ji uhradil. Zaplatil jsem tedy řádně splátku a při přání o předčasné splacení mi bylo sděleno, že mám doplatit celou částku úroků i s náklady za období , kdy úvěr nebyl čerpán. Když jsem se ohradil na zákon o spotřebitelském úvěru část 1 §15 o předčasném splacení. Bylo mi řečeno, že přeplatek mi bude navrácen. Nepochopil jsem tento postup přeposílání peněz ale zaplatil jsem. Později mi bylo navráceno 1186Kč.Je možnost posouzení mého případu prosím? V příloze zasílám potřebné dokumenty.

S pozdravem a přáním pěkného dne


Řikovský Jakub


Produkt

č. úvěru 0090200


Požadované řešení

Požaduji navrátit přeplatek úroků a nákladů za období, kdy jsem úvěr již nečerpal což je necelých 13 měsíců. V případě prodlužování a nekorektního jednání také finanční kompenzaci za neoprávněné zadržování mých finančních prostředků.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
10.7.2015 15:09, před 7 lety

Zákon o spotřebitelském úvěru přiznává spotřebiteli právo na předčasné splacení. Celkové náklady spotřebitelského úvěru se pak snižují o výši úroku a dalších nákladů, které by byl spotřebitel povinen platit v případě, kdy by nedošlo k předčasnému splacení.

S předčasným splacením úvěru může věřitel spojit sankci v podobě náhrady nákladů, která však nesmí převýšit 1 % z předčasně splacené části celkové výše úvěru, pokud doba mezi předčasným splacením a původním koncem úvěru přesahuje jeden rok, v případě kratší doby nesmí výše náhrady přesáhnout 0,5% z této částky.

Nadto doplňujeme, že společnost EC Financial Services, a.s. deklaruje na svých stránkách, že předčasné splacení půjčky u ní není nijak zpoplatněno.

Vyjádření dTestu

Publikováno
28.10.2015 14:04, před 7 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít. V řešení případného sporu bude tedy možné pokračovat pouze v občanskoprávním řízení.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.