HP TRONIC, s.r.o. (dříve DATART INTERNATIONAL,a.s.)

#7139Neuznaná reklamace tabletu, ale vráceno oporavené

01.07.2015, před 9 lety

Martina Sýkorová

čtyřikrát jsem reklamovala zakoupený tablet pro softwarové vady. První reklamace nebyla uznána, ale tablet se vrátil zpět opravený a plně funkční. Druhá a třetí reklamace byly uznány, tablet byl v obojím případě opraven přehráním software.
Čtvrtá reklmace pro stejnou závadu - nefunkčnost zdokumentována nahráním přímo v prodejně, odeslali na posouzení do servisu společně s mým požadavkem, že si nepřeju opravovat, ale vzhledem ke čtvrté (třetí) stejné vadě si přeji odstoupit od smlouvy. Tablet se vrtátil zpět s vyjádřením servisu - že vady byly způsobeny aplikacemi třetích stran či virem, a výrobce za ně nezodpovídá, tedy reklamace není uznána. Prřesto byl ale tablet opraven - přehráním software. Měla jsem domlouveno se soudním znalcem, že v případě neuznání reklamace mi udělá nezávazné posouzení, to ovšem není možné, protože vada byla servisem odstraněna (ač jsem výslovně opravu zakázala). Domnívám se, že došlo k porušení par. 580 NOZ, a požaduji okamžité odstoupení od kupní smlouvy. Tablet vykazuje neustéle stejné vady, které se dají řešit pouze přehráním software ve vzdáleném servisu, a po čase se oúět znovu vyskytnou. Při přehrání software dojde ke smazání veškerých soukromých dat a souborů.

Tablet GOCLEVER

odstoupení od kupní smlouvy