Allianz pojišťovna, a.s.

#7365Zůstali jsme s dcerou na rizikovém těhotenství bez vozu po nezaviněné nehodě

7 měsíců 18 dnů 2 hodiny

29.07.2015, před 9 lety

Šárka a Kristýna Schusterovi

Francouzský řidič naboural zezadu auto mé dcery v jejím voze před přechodem pro chodce na semaforu na čtyřproudovce směr Kladno před letištěm Ruzyně, když snížilo rychlost na stanovenou hodnotu. Ještě řval, že ČR je hnus, kde jsou přechody na dálnici a že není viník.Jeho vina byla ale nesporná a vše šetřila asistenční služba a byla přivolána i policie, která však řekla, že když škoda nepřeshuje 100 tis. na každém vozidle, což dle tvrzení asistenční služby nepřesahovala - a nikdo nebyl zraněn, nepřijede, protože toho má hodně.Policií bylo oznámeno, že viník je francouz. Vše sepsala asistenční služba a vozidlo bylo dáno do opravy k její partnerské organizaci - Auto Opat. Za vozidlo po dobu opravy jsme měli zapůjčeno náhradní vozidlo. Při vystavení faktury na opravené vozidlo,ale nárok na náhradní vozidlo skončil. Jenže krycí dopis již 6 dní od Alianz nedorazil - přes naše úpěnlivé žádosti a několikeré urgence. Nemůžeme si dovolit zaplatit fakturu sami, protože dcera pobírá jen nemocenskou na rizikovém těhotenství a já hmotnou nouzi. Našetřené prostředky jsme investovali do postýlky,kočárku a výbavičky pro miminko. Děťátko se má narodit koncem srpna začátkem září, ale vzhledem k rizikovému těhotenství může i dříve a od domu je 2km vlak nebo ráno a večer jezdí autobus - prázdninový provoz.Nevím, co bychom dělali, sousedy nemáme a ti jediní jsou Rusové a nezdržují se tu. Jsme v hrozném stresu. Není přece možné, aby ten, kdo dodržuje předpisy byl pořád poškozován!!!Chci vědět, na kom máme žádat náhradu za způsobenou újmu.Od pondělka od rána vozidlo nemáme a pokud dojde k nějakým problémům, chci vědět, koho žalovat. To, že bourá cizinec je celkem běžné, dle sdělení Auto Opat tvrdí, že mají od Alianze normálně krycí dopisy během několika málo hodin a my ani po 6 dnech?!! KontaktovaLI JSME ASISTENČNÍ SLUŽBU,ALIANZ - zákaznické centrum několikrát, bylo mě v pátek přislíbeno, že udělají maximum, ale nic, v úterý jsem volala znovu, ale už méně zdvořile mi bylo sděleno, že si to mám uhradit sama, když to zavinil cizinec a cosi že chybí od policie a že se vše musí prověřit!!!Nikdo za to nemůže, že boural zrovna cizinec, jen on sám. Měl mi včera zavolat likvidátor Novák, ale nevolal NIKDO. Asi je nějaký problém s partnerskou pojišťovnou. Chci vědět, jak je možné, že se nemyslí na takové případy a člověk zůstane bez vozu i když nezavinil vůbec nic. Jsme skutečně rozhořčeni. Na opravu nemáme a žádné živé příbuzné, aby nám vůz půjčili také ne. O penězích ani nemluvě.Také nevím, proč bychom se tím jako poškození měli vůbec zabývat.Proto si stěžuji.Potřebujeme stěhovat věci a náš vůz je od minulého čtvrtka hotový.Bez krycího listu ho ale nikdo nevydá.
Naše škodní udlálost má číslo: 2015106057

2015106057 - úhrada z ručení vozidla viníka dopravní nehody

Vydání našeho opraveného vozu.