Společnost


OKAY Holding a.s. (OKAY s.r.o.; JENA - nábytek, s.r.o.)

Počet nahlášených stížností:168
Z toho za letošní rok:11
Stále v řešení:2
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

69%
31%
Toto skore je založeno na 59 stížnostech.

#7766Blesková výměna pekárny

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

3 měsíce 12 dnů 17 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
14.09.2015, před 5 lety

Josef Rac

Znění stížnosti

koupil jsem 10.1.2014 pekarnu eta a zaplatil poplatek na bleskovou vymenu 14.9.2015 jsemji reklamoval s tim ze se pri michani testa zastavuje a piska. to come rekl vedouci
breclavske pobocky okay me sokovalo. pustil pekarnu bez testa, ta samozdrejme jela a rekl mi ze delam spatnou udzbu ze musim pekarnu mazat olejem nebo vazelinou. nevim jestli mam mazat ze stranytesta nebo v casti topeniste kde je asi 200 stupnu aby to zapalilo byt. jeho odborne znalosti vedouciho me uráží. nakonec me rekl ze to musi poslat do servisu aby to proskoumaly. tim padem jsem zaplatil castku za bleskovou vymenu zbytecne. uz jsem dvakrat vyhodil testo protoze se pekarna zastavyla. nevym jestli to nekdo bude cist a bude to resit. ale priste testo nevytahnu a necham ji zhoret.

takze kdyz to zhrnu kupoval jsem u vas naposledy a vsem to doporucim


Požadované řešení

okamzita vymena zbozi dle slibu omluva a uhrada nakladu za cestovani


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
15.9.2015 21:02, před 5 lety

Prodejce nabízí zakoupení speciální služby zároveň s nákupem výrobku a zavazuje se, že při splnění dále uvedeného výčtu podmínek pro přiznání tzv. bleskové výměny, poskytne spotřebiteli určitý modifikovaný postup při vyřizování reklamace, než-li stanoví občanský zákoník.

Jedná se o placenou službu zakoupenou spotřebitelem a při splnění stanovených podmínek při reklamaci výrobku je povinen prodejce v souladu s přijatým závazkem postupovat. Pokud bude reklamace výrobku prodejcem uznána z důvodu výrobní vady, má spotřebitel prioritně nárok na výměnu výrobku za nový (nepočítá se zde s možností opravy výrobku, tak jak předpokládá občanský zákoník v § 2169), pokud nový výrobek nebude dostupný, může si spotřebitel dle své volby buď vybrat jiný výrobek anebo požádat o vrácení zaplacené finanční částky za reklamovaný výrobek.

Dále prodejce uvádí u této služby, že s bleskovou výměnou nemusí spotřebitel čekat 30 dnů na vyřízení reklamace a výrobek nebude nutné opravovat. Tímto způsobem prezentovaná informace o placené službě poskytnutá prodejcem může však spotřebitele uvést v omyl, neboť prodejce sice uvádí, že spotřebitel nemusí v souvislosti se službou blesková výměna čekat 30 dnů na vyřízení reklamace, zároveň však uvádí, že podmínkou přiznání nároku na plnění z této služby je uznaná reklamace výrobku z důvodu výrobní vady, což však bude zřejmě v mnoha případech, tak jako i v tomto konkrétním případě výrobku (pekárna), posuzovat autorizovaný servis, a blesková výměna bude provedena teprve po uznání reklamace pro výrobní vadu výrobku prodejcem prostřednictvím servisu, což však nebude možné rozhodnout okamžitě a spotřebitel tedy bude muset čekat na vyřízení reklamace a případnou bleskovou výměnu.

Spotřebitel může podat České obchodní inspekci podnět k prověření jednání podnikatele, zda nedošlo k použití klamavé obchodní praktiky dle § 5 odst.1 písm. b) zákona o ochraně spotřebitele. Obchodní praktika při nabízení výrobků a poskytování služeb je klamavá v případě, je-li důležitý údaj sám o sobě pravdivý, ale může uvést spotřebitele v omyl vzhledem k okolnostem a souvislostem, za nichž byl užit.

Reakce společnosti

Publikováno
28.10.2015 19:43, před 5 lety

Vážený pane,

ráda bych na tomto místě reagovala na Vás podnět týkající se naší služby Blesková výměna.

Celou situaci jsme prověřili na našem reklamačním oddělení a budu ráda, pokud přijmete naši upřímnou omluu za nastalé nepříjemnosti.
Vaše reklamace byla vyřízena opravou výrobku, který jste si poté vyzvedl na prodejně dne 16. 10. 2015. Přitom Vám byla vrácena i částka za neuplatněnou Bleskovou výměnu.
Samozřejmě si přejeme vyřešit celou záležitost k Vaší plné spokojenosti, proto Vám přílohou zasílám formulář žádosti o úhradu nákladů spojených s uplatněním reklamace. Prosím, doklad vyplňte a zašlete společně se skenem velkého technického průkazu zpět na e-mailovou adresu as01.es@okaycz.eu. Pokud nemáte možnost zaslat dokumenty touto formou, můžete je přinést rovněž na prodejnu OKAY, odkud nám je personál před ke zpracování.

Pevně věřím, že tímto způsobem budeme moci celou záležitost uzavřít k Vaší spokojenosti. Na Vašem názoru nám záleží, proto oceníme, pokud jej vyjádříte prostřednictvím hodnocení na tomto portále.

S pozdravem a přáním hezkého dne,

Lucie Rosypalová,
vedoucí oddělení komunikace
Okay.cz

Vyjádření dTestu

Publikováno
27.11.2015 09:28, před 5 lety

Žádáme spotřebitele o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.

Vyjádření dTestu

Publikováno
27.12.2015 10:05, před 5 lety

Spotřebitel již nevyužil možnosti reagovat. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu dobrovolnosti, stížnost uzavíráme.