Společnost


Home Credit a.s.
finanční služby

Počet nahlášených stížností:10
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 1 stížnostech.

#8083Doplacení dluhu

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

2 měsíce 15 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
18.10.2015, před 5 lety

Patrik Krč

Znění stížnosti

Dobrý den,

této společnosti jsem 12.8. 2015 doplatil všechny své závazky. Byly to závazky řešené už soudní cestou, takže jsem se domlouval na splátkovém kalendáři s Advokátní kanceláři Mgr. Ing. Jaromíra Škáry, sídlem Blatného 1885/36, 616 00 Brno. Tato advokátní kancelář mi dne 20.8. 2015 zaslala poštou potvrzení o bezdlužnnosti. Před pár dny jsem se díval do registru dlužníku přes portál www.kolikmam.cz na výpis Českých nebankovních společností kde jsem zjistil, že společnosti Home Credit, dále jen HC, stále udává nezaplacený dluh ve výši necelých 28tisíc Kč. Když jsme podal stížnost na portálu kolikmam.cz na nesprávné údaje, bylo mi odpovězeno, že tento dluh je stále aktuální, že kontaktovali společnost HC. Zavolal jsem tedy do HC, kde mě stále přepojovali na různé jejich oddělení a nakonec jsem dostal číslo na které jsem měl volat. Dostal jsem moje telefonní číslo. Tak jsem teda zavolal do Advokátní kanceláře, kde mi řekli, že dluh byl doplacen v plné výši a že mi poslali potvrzení o bezzdlužnosti a že teď stačí zaslat jenom písemné odvolání souhlasu se zpracováním údajů.

Můžete mi teda poradit co dělat a jak by takové odvolání mělo vypadat? A jak je možné, že společnost HC stále uvádí tuto dlužnou částku.


Produkt

Dvě kreditní karty od společnosti Home Credit a.s.


Požadované řešení

Po uhrazení všech závazku by dle mého názoru měla tato společnost uvádět přesné údaje v registru dlužníku.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
23.10.2015 13:07, před 5 lety

Byl-li dluh splacen, může dlužník požádat o vystavení potvrzení o zaplacení dluhu (kvitanci). Takové potvrzení slouží jako důkaz, že byl dluh splacen a tím pádem i zanikl. Jsou-li o spotřebiteli zveřejněny nepravdivé informace, má možnost domáhat se jejich stažení.

Spotřebitel rovněž může písemně (nejlépe doporučeně s dodejkou) požadovat po společnosti vyřazení svých osobních údajů z databáze společnosti. Pokud totiž spotřebitel odejme společnosti souhlas se zpracováním osobních údajů, společnost je povinná to respektovat. Pakliže bude společnost nadále i po této písemné výzvě proti vůli spotřebitele nakládat s jeho osobními údaji, bude žádoucí se obrátit neprodleně na Úřad pro ochranu osobních údajů s podáním podnětu na porušování § 5 odst. 5 a § 21 odst. 1 písm. b) zákona o ochraně osobních údajů. Více informací je možné vyhledat také na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3455/zadost-o-odstraneni-osobnich-udaju-z-databaze.

Reakce společnosti

Publikováno
18.12.2015 21:06, před 5 lety

Vážený pane Krči,

chyba se skutečně stala na naší straně a velice se Vám za ni omlouvám. Přes advokátní kancelář jste se s naší společností vyrovnal, u nás bohužel došlo k chybnému napárování platby k jiné Vaší smlouvě. Tuto chybu jsme opravili, peníze byly převedeny i na druhou smlouvu. Nyní již nefigurujete v žádném registru a k dnešnímu dni provádíme i výmaz Vašich osobních dat z naší databáze.

Pane Krči, ještě jednou se Vám omlouvám za komplikace a přeji Vám hezké svátky a vše nejlepší v novém roce! Pokud byste cokoli dalšího potřeboval, neváhejte se na mě obrátit na zuzana.bienvenu@homecredit.cz

S pozdravem. Zuzana Bienvenu
mluvčí Home Credit


Patrik Krč

Uzavření stížnosti

Publikováno
19.12.2015 10:23, před 5 lety

Hodnocení:

Komentář: Jsem vcelku spokojen s vyřešením této stížnosti, jen bych vytkl dlouhou dobu, po které se společnost Home Credit a.s. teprve rozhoupala k nějakému vyjádření a řešení daného problému. Vzhledem k tomu, že dluh byl doplacen 20.8. 2015, tak až 18.12. 2015 jsou konečně mé závazky vyřešené. Děkuji serveru VašeStížnosti.cz za pomoc a přeji všem hezké prožití Vánočních svátku a šťastný Nový rok. S pozdravem Patrik Krč