Jana Radová

#8785Nedodání uhrazeného zboží přes e-shop

1 měsíc 3 dny 5 hodin

16.12.2015, před 5 lety

Kateřina Janovská

Dne 8.12. 2015 jsem na e-shopu vyprodej-zbozi.cz objednala zboží (2 ks osušek Disney cena i s dopravou 358,- Kč). Zboží jsem uhradila téhož den převodem z banky a do dnešního dne mě nikdo nekontaktoval se stavem objednávky. Na uvedený telefon jsem volala, je nedostupný.

1 ks dětská osuška Cars Porto Corsa 139,- Kč, 1 ks dětská osuška Ledové království 139,- Kč

Źádám o zaslání zboží nebo vrácení peněz.

16.12.2015 10:29, před 5 lety

Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitelka požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitelka prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelkou, má spotřebitelka nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a na vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitelka prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupila.

Nereaguje-li prodávající na elektronickou komunikaci, je vhodné zaslat výzvu k plnění a případně i odstoupení od smlouvy písemně, nejlépe doporučeně s dodejkou (doporučujeme ponechat si kopii výzvy a odstoupení) a to z důvodu prokazatelnosti v případě soudního sporu.

Dozor nad ochranou spotřebitele provádí Česká obchodní inspekce, je tedy možné obrátit se s podnětem k tomuto úřadu. Více informací o podání podnětu je možné vyhledat prostřednictvím následujícího webového odkazu www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava-spotrebitelu/podani-stiznosti-podnetu-dotazu/.

Pokud podnikatel jednal s úmyslem nezaplatit za poskytnuté služby, mohly být naplněny znaky skutkové podstaty trestného činu podvodu. Má-li spotřebitelka důvodné podezření, že byl spáchán trestný čin, může podat trestní oznámení a informovat o tom Policii ČR, jejímž úkolem je podaná trestní oznámení vyhodnotit, shromáždit důkazy a stanovit další postup. Je také na místě úřady požádat, aby informovaly oznamovatele, jak bylo s jeho oznámením naloženo.

19.1.2016 15:32, před 5 lety

Od spotřebitelky jsme obdrželi vyjádření, že zakoupené zboží bylo nakonec dodána. Stížnost proto uzavíráme, neboť bylo dosaženo požadovaného řešení.