Společnost


Jadako s.r.o.

Počet nahlášených stížností:45
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

77%
23%
Toto skore je založeno na 9 stížnostech.

#9813Nedorucene zbozi

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

7 dnů 6 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
22.02.2016, před 7 lety

Stanislav Zwias

Znění stížnosti

Dobry den. Zaplatil jsem zbozi u teto spolecnosti, nekolikrat jsem se je snazil na emailu i telefonnim cisle kontaktovat. Vse marne, spolecnost nereaguje. Je to nekoli tydnu, co jsem je popre je snazil kontaktovat a nic.


Produkt

kamera do auta, USB nabijecka (baterie), pametova karta


Požadované řešení

Chtel bych poprosit o pomoc vyreseni problemu, pripadne vraceni penez, nebo zaslani zbozi.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
22.2.2016 12:59, před 7 lety

Kupní smlouva byla uzavřena a prodávající má povinnost dodat objednané zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Jestliže zboží nedodá ani v dodatečné přiměřené lhůtě mu poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit podle § 1978 občanského zákoníku.
To znamená, že spotřebitel má právo prodávajícího upozornit, že nedodal zboží včas a poskytnout prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží s tím, že pokud v této lhůtě nebude zboží dodáno, lhůta již nebude prodloužena a bude platit, že marným uplynutím lhůty spotřebitel od smlouvy odstoupil (§ 1978 odst. 2 obč. zák.). Dodatečnou přiměřenou lhůtu k plnění lze poskytnout i mlčky. Po jejím marném uplynutí může spotřebitel od smlouvy odstoupit.
Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění; spotřebiteli tedy odstoupením vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.
Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitel požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu. Až po uplynutí této lhůty se subjekt ocitá v prodlení a je nutné mu určit dodatečnou lhůtu k plnění.
Nereaguje-li prodávající na e-maily, je vhodné zvolit komunikaci v písemné formě (doporučeně, nejlépe s dodejkou). V případě, že prodávající nevrátí spotřebiteli finanční prostředky ve stanovené lhůtě, je možné prodávajícího vyzvat k plnění tzv. předžalobní výzvou dle § 142a občanského soudního řádu.

Vyjádření dTestu

Publikováno
29.2.2016 13:28, před 7 lety

Na žádost spotřebitele přeřazujeme stížnost na něj.

Reakce spotřebitele

Publikováno
29.2.2016 16:41, před 7 lety


Stanislav Zwias

Zboží bylo od zaplacení (14.2) dnes (29.2.) přijato. Není to dle očekávání, ale dodnes nebyla společnost schopná odpovědět na emaily odeslané několik dnů před samotným objednáním zboží reagovat.
Tuto společnost moc nedoporučuji.