SOFTCOM GROUP, spol. s r.o.

#9952Proplacení nutných nákladů k uplatnění reklamace

02.03.2016, před 8 lety

Jakub Švestka

Dobrý den.

U reklamace č. RB16000305 jsem žádal o proplacení nutných nákladů ve výši 188Kč, které zahrnovaly cestu pomocí MHD pro předání zboží prodejci a následné vyzvednutí.

Vedoucí servisního oddělení mi na mou žádost odpověděl, cituji:
Dle platného občanského zákoníku a dle našich obchodních a reklamačních podmínek máte nárok na uhrazení nákladů nutných na doručení reklamace do servisu. V tomto případě je zákonem upřesněno, že se jedná o nejlevnější možnou přepravu zboží do servisu. Na zpět následně zasíláme na naše náklady. Zákon ovšem hovoří jasně pouze o odeslání reklamace do servisu.

Byl mi tedy vystaven dobropis na cestu pro podání reklamace ve výši 49Kč (nejlevnější doprava dle prodejce) s kterým nesouhlasím. Nejlevnější poslání dle tarifů ČP vyjde na 64Kč (doporučený balíček). Dále při podávání reklamace mne technik nenabídl, zda chci po ukončení reklamace zboží zaslat na adresu. Takže na výzvu prodejce jsem si zboží opět vyzvedl osobně v prodejně, kde jsem reklamaci podal a žádal proplacení této cesty - ale prodejce tvrdí, cituji:

Reklamovat lze na dálku, zasláním zboží na naši centrálu, případně zajištujeme svoz přes Uloženku. Následně je samozřejmě i na výběr možnost doručení zpět a to zdarma. Reklamace zboží na brněnské pobočce osobně, byla Vaše dobrovolná volba a rozhodně nebyla nejlevnější možná.

Od mého posledního emailu uběhlo již 12 dní a vedoucí servisního oddělení nereaguje.

GIGABYTE GM-M6900

Chtěl bych vědět, zda je tvrzení vedoucího servisního oddělení správné