#1169Pojistné plnění a překlad protokolu

04.11.2013, před 10 lety

Pavel Mašek

V srpnu jsem zakoupil tablet Lenovo A1000 v ceně kolem 3.500 Kč a k němu jsem zakoupil i pojištění v případě krádeže (i v rámci Evropy), poškození, atd. Vše na Alza.cz v rámci jednoho nákupu. Na webu inzerovali grafikou i textem že v případě těchto skutečností se o vše postará Alza.cz, stačí je jen informovat, ev. dostavit se na prodejnu.

Na dovolené ve Španělsku mi naneštěstí opravdu tablet ukradli ze zamčené skříňky, dodal jsem fotodokumentaci poničené skříňky, policejní protokoly (3 strany A4 ve španělštině) a lístek z policejní služebny.

Po návratu z dovolené jsem uplaťňoval škodu a požádal jsem o nový tablet, anebo vrácení peněz tak, jak bylo inzerováno.

Po průtazích mi pracovníci Alza.cz sdělili, že musím na své náklady zajistit soudní překlad španělského policejního protokolu do ČJ. To jsem odmítl, protože nic takového nebylo zmíněno ani ve všeobecných podmínkách. Od té doby po několika průtazích Alza.cz na svém vyjádření trvá a všeobecné podmínky se najednou změnili.

Paradoxně kdybych si vlastní neopatrností tablet poškodil, podle podmínek by mi tablet údajně opravili, anebo vyměnili bez větších problémů (snad).

Soudní překlad ze ŠP do ČJ je pro mě zatím nerentabilní, stojí vzhledem k počtu normostran přes 2.000 Kč a nový tablet nyní stojí již necelé 3.000 Kč. Nebylo zmíněno ve všeobecných podmínkách služby v době nákupu (srpen 2013)

Pojištění proti poškození a krádeži k vybraním produktům (zakoupeno spoku s Lenovo A1000F)

Vrácení peněz, anebo nový tablet.