Vodafone Czech Republic a.s.

#2169Cena služeb v rozporu s podmínkami tarifu

06.02.2014, před 10 lety

Gabriela Nečasová

Od 5.12.2013 mám na své mobilní telefonní lince u Vodafone aktivovaný tarif „mVolání Tarif 1“ za 300 Kč vč. DPH měsíčně se závazkem na 24 měsíců. Tento tarif se aktivuje přes stránku https://www.vodafone.cz/mvolani/, kde jsou také popsány jeho parametry (po zadání kódu např. 6012). Tyto parametry jsou: 300 minut volání do všech sítí, neomezené SMS, 300 MB dat a, co je pro tento případ podstatné, "100 minut volání do zahraničí v rámci volných minut (region 1 + Slovensko)". Po zadání požadavku na aktivaci mi zavolala pracovnice Vodafone a po telefonu byl tarif aktivován.

24.12.2013 jsem volala do Finska, hovor trval 21 minut a 29 sekund. 300 volných minut nebylo v té chvíli ani zdaleka vyčerpáno a jednalo se o první hovor do zahraničí v daném zúčtovacím období, hovor měl být tedy dle podmínek tarifu zdarma. Ve vyúčtování z 25.12.2013 byla ovšem za tento hovor naúčtována cena 246,95 Kč vč. DPH.

Proto jsem dne 5.1.2014 poslala Vodafone reklamaci vyúčtování, kde jsem požadovala navrácení částky 246,95 Kč a dále korektní účtování hovorů do zahraničí dle podmínek tarifu v budoucích zúčtovacích obdobích.

24.1.2014 jsem od Vodafone obdržela odpověď, ve které se píše, že reklamaci nemohou uznat. Toto neuznání společnost Vodafone odůvodňuje tím, že "Nabídka mVolání od společnosti mBank ... poskytuje 100 volných minut do všech sítí včetně volání do zahraničí ... Zároveň k tomuto tarifu poskytujeme 200 Extra volných minut, které jsou již k dispozici pouze pro volání po ČR". Dochází zde tedy k jakémusi účelovému rozdělení 300 volných minut na 100 (v rámci kterých lze volat i do zahraničí a které se čerpají vždy jako první) a na zbývajících 200, které již podle Vodafone na volání do zahraničí použít nelze ani v případě, že celkový počet provolaných minut do zahraničí v daném období ještě nepřekročil 100 minut. To je ovšem v přímém rozporu s podmínkami uvedenými při aktivaci tarifu. Na závěr odpovědi Vodafone píše, že pro tentokrát reklamovanou částku navrátí, ale do budoucna bude účtovat podle svých (nikde neuvedených) pravidel.

S tímto stanoviskem nemohu souhlasit a žádám o účtování hovorů dle podmínek tarifu, které byly uvedeny při jeho aktivaci. Tzn. možnost využít 100 volných minut pro volání do zahraničí kdykoliv během čerpání 300 volných minut celkově v rámci zúčtovacího období.

tarif "mVolání Tarif 1"

Požaduji účtování hovorů dle podmínek tarifu, které byly uvedeny při jeho aktivaci. Tzn. možnost využít 100 volných minut pro volání do zahraničí kdykoliv během čerpání 300 volných minut celkově v rámci zúčtovacího období.