Zalando SE

#34352Jednostranné odmítnutí plnění ze strany prodejce

1 měsíc 3 dny 21 hodin

24.07.2019, před 5 lety

Anna Markova

Dne 13.7.2019 jsem objednala z www.zalando.cz 3 (tři) položky a objednávku okamžitě uhradila PayPalem. Byla sobota, ale částka se na mém účtě objevila jako blokovaná / čekající platba. Také jsem obdržela písemné potvrzení jak od prodejce, tak od PayPalu, že objednávka byla obdržena, resp. platba zaregistrována.

Celková částka byla následně z účtu stržena 16.7.2019.

Tentýž den večer jsem e-mailem obdržela notifikaci od PayPalu o vrácení části platby, konkrétně za 1 (jednu) položku. Prodejce nikdy neposlal notifikaci o zrušení položky ani důvod k jejímu zrušení.

Podle zákaznické linky (potvrzeno i písemně) se jednalo o problém v autorizaci platby, a tudíž problém na straně kupujícího.

Ačkoli jsme řádně uzavřeli kupní smlouvu, prodejce od ní jednostranně v jedné části odstoupil z domnělého neplnění, aniž by k plnění vyzval či notifikoval, že došlo k problému s autorizací platby.

Zboží je v e-shopu stále dostupné. Prodejce však odmítá plnit.

NIKE INTERNATIONALIST PRM - Tenisky, barva platinum tint/metallic summit white/obsidian/summit white

1. Plnění v souladu původními kupní smlouvou, t.j. dodání tenisek Nike Internationalist PRM v barvě platinum tint/metallic summit white/obsidian/summit white ve velikosti 37,5 za částku 2400 Kc se 70% slevou, t.j. 720 Kc

2. Poskytnutí jednorázové slevy 70% na nákup bot, což byla původní sleva nabízená prodejcem se slevovym kodem BOTICKY70