Vodafone Czech Republic a.s.

#4172Upomínky za nulovou pohledávku

7 měsíců 24 dnů

29.08.2014, před 10 lety

Jaromír Hanuš

Byl by to spíše důvod k zasmání, kdyby po půl roce tahanic už nezačínal být k pláči. V únoru skončila moje smouva s firmou Vodafone a tím jsem zrušil také tf číslo pro jeho nepotřebnost. Doplatil jsem příslušnou zbytkovou částku a následně jsem od
operátora dostal zprávu SMS, ve které požadují uhrazení sumy 0,00 Kč (!!!). S přáteli jsme to považovali za dobrý vtip, ovšem jen do doby, než mi příšla upomínka, že to myslí vážně. Po mém protestu mi slečna na ústředně slíbila, že to prověří, ale nestalo se nic. Následně jsem již protestoval písemně, ale podle vyjádření operátora k pochybení nedošlo a platit musím. Souběžně s touto odpovědí mi ovšem naúčtovali další lichvářskou pokutu za upomínání, navíc již ve zvýšené sazbě, neboť prý mezitím došlo ke změně sazebníku. Podal jsem další reklamaci, tentokrát s kompletní dokumentací případu, ale opět šlo o pouhé házení hrachu na zeď. Než celé kolečko proběhlo, naskákalo mi mezitím od nich několik dalších pokut. Zaslaná SMS je podle posledního vyjádření údajně nedorozumění (ze kterého pro ně ovšem nic nevyplývá), ale já naúčtované pokuty do mrtě musím vyrovnat.
Má vůbec běžný občan šanci se podobným arogantním praktikám bránit ???
(Poslední odpověď plus kopii SMS mohu poslat v příloze jako .pdf)

Zrušení nesmyslných pokut