Společnost


Alza.cz a.s.

Počet nahlášených stížností:726
Z toho za letošní rok:66
Stále v řešení:13
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

74%
26%
Toto skore je založeno na 93 stížnostech.

#42556Reklamace notebooku

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

30 dnů 2 hodiny

Detail stížnosti

Publikováno
22.05.2020, před měsícem

Hela Zajíčková

Znění stížnosti

Asi před měsícem se mi zničeho nic seknul. Nereagoval vůbec na nic, takže jako řešení jsem se ho pokusila vypnout. Po vypnutí se mi už nezapnul. Tak jsme se rozhodli ho dát reklamovat s tím záměrem, že mi ten notebook opraví.dne 13 dubna mu skončila záruka ,ale mi jsme ho odevzdali 12.dubna. Čekala jsem téměř skoro celý měsíc, až se mi konečně někdo ozvat 11.kvěna telefonovým hovorem. Tam mi jistý pán řekl, že to vypadá buď na vrácení peněz nebo na nový notebook u těch peněz, za které jsem utratila za ten notebook. Říkal, že se na ten notebook podívá, ale že neslibuje, že ho opraví. Dohodli jsme se, že mi znovu zavolá druhý den v deset hodin. Nezavolal. Ani jsem nedostala žádnou SMS zprávu u tom, že by se mi někdo od alzy pokoušel spojit. Asi v půl šesté večer jsem dostala e-mail, že moje reklamace byla zamítnuta a že si ji mám vyzvednout u nejbližší pobočky. Bez žádného odůvodnění.


Produkt

notebook acer aspire 5


Požadované řešení

vrácení peněz


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
22.5.2020 08:22, před měsícem

Uplynulo-li od převzetí zboží více než 6 měsíců, musel by v případě soudního sporu spotřebitel prokázat, že zboží bylo vadné při převzetí. Pokud tedy bylo rozhodnuto o reklamaci jako o neoprávněné, ale spotřebitel se závěry reklamace nesouhlasí a dožaduje se nápravy, musí důvody zamítnutí reklamace rozporovat. Silným a přesvědčivým důkazem o tom, že reklamace nebyla vyřízena řádně, je posudek soudního znalce z oboru. Prokáže-li posudek nedůvodnost zamítnutí reklamace, má spotřebitel právo požadovat nápravu nebo má možnost přímo odstoupit od smlouvy, protože jeho reklamace nebyla vyřízena řádně a včas. Odstoupením od smlouvy se závazek ruší od počátku a strany si vrátí to, co si plnily. Kromě toho má také spotřebitel právo na náhradu účelně vynaložených nákladů spojených s reklamací (tedy včetně proplacení znaleckého posudku). Seznam soudních znalců je možné vyhledat mimo jiné na webové adrese www.dtest.cz/soudni-znalci.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Vyjádření dTestu

Publikováno
21.6.2020 10:37, před 16 dny

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka má také možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.