Lidl Česká republika v.o.s.

#48595Prodej alkoholu

1 měsíc 21 dnů 4 hodiny

19.02.2021, před rokem

Petra Dřevěná

dnes, 19.2.2021, jsem u pokladny ve vaši prodejně v Lovosicích při koupi piva byla vyzvána k předložení OP.
Jelikož jsem plnoletá již 2x, počin prodavačky mě potěšil.
Co mě ovšem šokovalo, bylo vyjádření prodavačky, že společnost Lidl nesmí prodávat alkohol osobám mladším 25. let. Není toto v rozporu se zákonem?
Každý přece ví, že zákon ohledně věkové hranice prodeje alkoholu hovoří zcela jinak...

Děkuji, Dřevěná.

Vyjádření kompetentní osoby k situaci.

10.3.2021 14:25, před rokem

Dle § 11 odst. 5 zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek se zakazuje prodávat nebo podávat alkoholický nápoj osobě mladší 18 let. V dané situaci tedy pravděpodobně došlo k nedorozumění. Pokud by pokladní úmyslně odmítala prodat alkoholický nápoj osobě starší 18 let, mohlo by se jednat o diskriminaci spotřebitele podle § 6 zákona o ochraně spotřebitele.

9.4.2021 16:48, před rokem

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.