Vodafone Czech Republic a.s.

#51759Nútený prenájom modemu

20.07.2021, před 3 lety

Michal Gajdošík

Online a pomocou telefonistu som si objednal službu pevného internetu. Na www stránkach je napísané, že prenájom modemu je voliteľný a keďže modem mám vlastný (rovnaký typ ako dodá vodafone, konkrétny kus priamo od nich), chcel som objednávku bez modemu. Telefonický operátor, pracovník na pobočke a potom druhý telefonický operátor mi potvrdili, že je možné takto službu objednať a podľa znenia hovoru mi to posledný operátor takto aj objednal. Musel som ísť na pobočku sa "overiť", pretože nemám CZ občiansky preuaz. Až na pobočke som zistil, že posledný operátor mi objednal službu aj s modemom bezmôjho vedomia. Zamestnanec na predajni (iný, ako predtým) mi povedal, že službu nie je možné objednať bez modemu. Argument bol, že to nie je technicky možné, pretože je nutné napárovať sériové číslo modemu. Nedostal som možnosť napárovť si vlastný modem (znovu, mám rovnaký model čo dodáva vodafone, dokonc kus priamo od nich). Keďže je vodafone jediný použiteľný ISP pre môj byt, musel som to vziať, nakoľko poterbujem internet rýchlo zapojiť (homeoffice).
Zhrnutie:
Bol som vodafonom donútený platiť x-y mesiacov 72kč/mesiac úplne zbytočne za modem, ktorý nepotrebujem. Dvaja zamestnanci mi kamali telefonicky a jeden do očí na predajni, žo je možné službu objednať bez modemu. Druhý mi klamal zas klamal do očí na predajni, že nie je monžé napárovať môj modem, ale ten ich áno, aj keď je to ten istý kus len s iným číslom.

Internet 300/20 Mb/s, modem model Compal CH7465LG-LC

Upravenie objednanej služby na platenie len objednaného internetu a napárovanie môjho modemu.
Uznanie chyby zástupcov spoločnosti, ktorí so mnou komunikovali a ospravedlnenie.
Nechcem žiadnu zľavu, nechcem sa na tom priživiť, len chcem platiť to, čo som si objednal a nechcem aby sa podobne klamali ďalší zákazníci.