Společnost


Alza.cz a.s.

Počet nahlášených stížností:952
Z toho za letošní rok:159
Stále v řešení:26
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

73%
27%
Toto skore je založeno na 166 stížnostech.

#51957Neuznaná reklamace

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

2 měsíce 18 dnů 22 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
02.08.2021, před 4 měsíci

Taťána Novotná

Znění stížnosti

Dnes jsem se dostavila na pobočku ve Zlíně k předání mobilního telefonu, zakoupeného v Alze, k reklamaci. Syn provedl registraci reklamace a já, jakožto zákonný zástupce jsem přivezla reklamovaný telefon. Technik M. J. (jméno je uvedeno na výdejce reklamace) telefon vzal do ruky a vzápětí mi jej vrátil s tím, že na mobilu je viditelná prasklina a z toho důvodu mi mobil k reklamaci nepřevezme. Odkázal mě na opravnu. Vysvětlila jsem mu, že mobil není funkční a tato vada tudíž nemusí souviset s prasklinou. Technik trval na svém a tvrdil mi, že poškozené zboží se k reklamaci nikdy nepřebírá. Vytočila jsem zákaznickou linku D-testu a popsala jsem slečně na lince, co se mi stalo. Technik na to pohotově zaregistroval reklamaci a do pěti minut mně došla SMS s tím, že mobil byl přijat k reklamaci a reklamace se zamítá z důvodu mechanického poškození s výzvou, že se mám dostavit k převzetí reklamovaného zboží. Já jsem přitom měla po celou dobu mobil v kabelce, protože tento technik ODMÍTL převzít reklamovaný mobil. Žádala jsem jej o vysvětlení a upozornila ho, že zřejmě porušil ustanovení občanského zákoníku a mohl se dopustit přestupku podle zákona na ochranu spotřebitele tím, že mi odmítl převzít zboží k reklamaci a následně fiktivně zaregistroval převzetí mobilu a provedl jakési falešné pětiminutové reklamační řízení s negativním výsledkem. Na to mi řekl, že on zákony zná. Když jsem ho znovu upozornila, že se obrátím se stížností na ČOI, odpověděl s jízlivým úsměvem, že to klidně můžu. Když jsem se ho zeptala na jeho jméno, dělal že požadavek přeslechl. Firemní kartičku na košili měl spadlou až na břicho, tudíž nešlo zjistit, s kým jednám. Na požádání mně vytiskl výdejku reklamace. Stěžuji si na nevhodné arogantní chování technika a na nestandardní postup, který odporuje ustanovení občanského zákoníku. Mám za to, že byly porušeny práva spotřebitele.


Produkt

mobil telefon Samsung Galaxy A40 Dual SIM černá, produkt SAMO0171b1


Požadované řešení

Požaduji vrácení částky 6 499Kč za nefunkční mobil. Děkuji za kladné vyřízení.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
12.8.2021 10:13, před 4 měsíci

O přijetí výrobku k reklamaci rozhoduje pracovník ihned, ve složitějších případech do 3 pracovních dnů. Vyřízení reklamace, jak je uvedeno výše, má proběhnout zásadně do 30 dnů od jejího uplatnění. Ustanovení § 19 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, rozvádí i další povinnosti prodávajícího v souvislosti s reklamačním procesem. Nepřijetí věci do reklamačního procesu bez právně relevantního důvodu je správním přestupkem [§ 24 odst. 7 písm. v) zákona o ochraně spotřebitele], za nějž lze uložit pokutu až 3 mil. Kč [§ 24 odst. 14 písm. c) zákona o ochraně spotřebitele].

Prodávající je povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje; a dále potvrzení o datu a způsobu vyřízení reklamace, včetně potvrzení o provedení opravy a době jejího trvání, případně písemné odůvodnění zamítnutí reklamace. Nesplnění této povinnosti je správním deliktem a může být sankcionováno ze strany České obchodní inspekce, které spotřebitel může dát podnět pro porušení zákona o ochraně spotřebitele.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Reakce společnosti

Publikováno
12.8.2021 11:04, před 4 měsíci

Dobrý den, velice se omlouvám za nevhodné chování zaměstnance na pobočce. Tento přístup rozhodně není naším standardním. Produkt může zákazník standardně předat na pobočce k reklamaci. Dále bude přístroj předaný do autorizovaného servisu k posouzení a podle toho bude reklamace vyřízená. Jelikož zde není uvedený žádný doklad, podle kterého bych mohla reklamaci dále řešit s odpovědným oddělením, prosím, aby se paní Novotná na nás obrátila zde: https://www.alza.cz/kontakt/ostatni.htm?qgid=63&qid=315. Přeji hezký den, Andrea, péče o zákazníky

Vyjádření dTestu

Publikováno
22.9.2021 11:55, před 3 měsíci

Žádáme spotřebitelku o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.


Taťána Novotná

Reakce spotřebitele

Publikováno
29.9.2021 21:04, před 2 měsíci

Dne 7.9.2021 jsem přinesla mobil na pobočku Alzy v Ostravě. Mobil přijali k reklamaci. Dne 27. 9. 2021 jsem obdržela z Alzy zprávu, že na reklamaci se stále pracuje. O dalším stavu řízení budu informována.

Reakce společnosti

Publikováno
1.10.2021 18:49, před 2 měsíci

Dobrý den, děkuji za zprávu paní Novotné. Na vyřízení reklamace máme 30 dní a pevně věřím, že již brzy budete kontaktována. Pokud byste měla další dotazy, neváhejte se na nás obrátit zde v kontaktním formuláři: https://www.alza.cz/kontakt/ostatni.htm?qgid=63&qid=315. Obratem se Vám budeme individuálně věnovat. Přeji hezký den, Andrea, péče o zákazníky


Taťána Novotná

Reakce spotřebitele

Publikováno
10.10.2021 15:40, před měsícem

Dobrý den, dne 8.10.2021 přišla zpráva z Alzy, že mobil je opravený. Reklamace tímto byla vyřízena následující den po třicetidenní zákonné lhůtě?
Děkuji za vyjádření.

Reakce společnosti

Publikováno
17.10.2021 16:20, před měsícem

Dobrý den, paní Novotná, děkuji Vám za Vaši zprávu. Pokud je tato situace stále v řešení, prosím Vás o zaslání čísla, Vaší reklamace, abychom mohli dobu reklamace a průběh dále ověřit.
Přeji Vám hezký zbytek dne. S pozdravem Veronika, Alza.cz, Oddělení péče o zákazníky.


Taťána Novotná

Reakce spotřebitele

Publikováno
17.10.2021 22:09, před měsícem

Dobrý den, číslo reklamace ASRE21820324

Reakce společnosti

Publikováno
19.10.2021 09:04, před měsícem

Dobrý den,

reklamaci jsem detailně ověřovala a opravdu byl zákazník o možnosti vyzvednutí informován jeden den po skončení reklamační lhůty. Z toho důvodu byla reklamace ukončena dobropisem pro vrácení platby. Majitele reklamace jsme již o proplacení finanční částky informovali.

Přeji hezký zbytek dne, Kateřina, péče o zákazníky.

Vyjádření dTestu

Publikováno
19.10.2021 09:19, před měsícem

Děkujeme společnosti za součinnost a žádáme tímto spotřebitele o potvrzení vyřešení předmětu stížnosti a popř. i uzavření stížnosti.


Taťána Novotná

Uzavření stížnosti

Publikováno
21.10.2021 22:06, před měsícem

Hodnocení:

Komentář: Dobrý den, reklamace byla vyřízena. Děkuji za součinnost společnosti Alza. Velké poděkování patří týmu dTestu. Přeji hodně sil, zdraví a spokojené zákazníky. S pozdravem Novotná Taťána