Lidl Česká republika v.o.s.

#52256Zaslaná použité a zničené zboží

21.08.2021, před měsícem

Alice Kasíková

Objednala jsem autosedačku Cybex z eshopu, přišla ovšem velmi používaná sedačka (pomalovaná fixou, poškrábaná, vyšisovaná od slunce,..) Volala jsem ihned na linku Lidlu, kde mě slečna dokázala na email příslušného oddělení. Vše jsem nafotila, popsala a poslala. A již týden čekám na slíbený formulář na vrácení zboží.. Výstup zkrátka žádný.

Autosedačka Cybex

Očekávala jsem řešení ve smyslu, posíláme vám novou sedačku s 10% slevou či obdobné řešení.. Ale již jsem objednala jinde, nemohu tak dlouho čekat.

25.8.2021 13:05, před měsícem

Nemá-li věc vlastnosti, které byly sjednány, je věc vadná. Má-li věc vady, může spotřebitel v daném případě požadovat dodání nové věci. Není-li to možné, má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněžních prostředků. Místo výše uvedených způsobů nápravy může spotřebitel žádat přiměřenou slevu.

Pokud daná kupní smlouva byla uzavřena prostřednictvím prostředku umožňující komunikaci na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit ve lhůtě 14 dní od převzetí zboží. Pokud spotřebitel odstupuje od smlouvy, je povinen o tom informovat prodávajícího (v případě soudního sporu by musel spotřebitel prokázat, že od smlouvy odstoupil) a vrátit prodávajícímu zboží. Prodávající je povinen vrátit spotřebiteli peněžní prostředky nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy bylo od smlouvy odstoupeno. Prodávající nemusí vracet peněžní prostředky dříve, než mu spotřebitel prokáže, že mu zboží odeslal. Nevrátil-li prodávající peněžní prostředky ve výše uvedené lhůtě, může spotřebitel požadovat také zákonný úrok z prodlení.

25.8.2021 13:34, před měsícem

Dobrý den, paní Kasíková, mrzí nás komplikace spojené s Vaší objednávkou i časová prodleva spojená s řešením dané situace. Z důvodu velkého počtu dotazů, které mají kolegové ze zákaznického servisu denně k řešení, se může doba zpracování písemných požadavků i čekání na lince prodloužit. Může Vás však ubezpečit, že se celou záležitostí jistě zabývají a jakmile ji zpracují, budou Vás kontaktovat ohledně dalšího postupu a možnostech řešení. Pro bližší informace je třeba opětovně kontaktovat přímo odpovědné kolegy; telefonicky či prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme za pochopení. S pozdravem Lidl Česká republika v.o.s.

25.9.2021 12:30, před 22 dny