Vodafone Czech Republic a.s.

#52684Špatný přístup ze strany zaměstnanců Vodafonu

16.09.2021, před 3 měsíci

Zuzana Loberšínerová

V roce 2020 jsem zakoupila u společnosti VODAFONE iPhone SE 2020. Od začátku s ním byly problémy. Telefon přestal úplně fungovat v červnu, kdy jsem ho dala na reklamaci. I přes veškeré komplikace jsem se dočkala vyreklamovaného telefonu. Telefon fungoval přesně 8 dní a opět se vypnul a už se nezapnul. Vezla jsem ho opět na reklamaci a to 16.08.2021 na pobočku ve Strakonicích. Mobil byl přijat a bylo mi řečeno, ať počkám na sms, která přijde až bude telefon opraven. Ale ze si můžu zavolat Cca za 3 týdny jak to s telefonem vypadá. Snažila jsem se na prodejnu dovolat posledních deset dní. Volala jsem Cca 3-8x denně v různých časech. Včera 15.09.2021 jsem na prodejnu dojela, mám to 25 km. Na prodejně byla milá paní, která mi oznámila, ze telefon tam leží opravený od 23.8.2021 a ze nechápe, ze mi nikdo nedal vědět, ze telefon je hotovy. Na otázku proč se nemůžu dovolat mi řekla, ze telefony vůbec nezvedá, protože to nestíhá. Nechápu, jak je možné, aby můj telefon ležel 3 týdny na prodejně aniž bych o tom věděla.

Reklamace telefonu iPhone Se 2020

Platím si u Vás neomezený tarif. Po včerejšku jsem se rozhodla, ze přejdu k jinému operátorovi hlavně z důvodu neprofesionálního chování a také aroganci zaměstnance, když jsem přivezla mobil na reklamaci. Žádám tedy trvalou slevu na svůj paušál.

8.10.2021 16:26, před měsícem

"Vyřídit reklamaci" v sobě zahrnuje i umožnění, aby spotřebitel mohl s reklamovanou věcí disponovat. To znamená, že v (obvykle) 30denní lhůtě by mělo být nejen rozhodnuto o reklamaci (zamítnuta nebo přijata), ale v této lhůtě by měla být reklamovaná věc také:
- buď připravena k vyzvednutí v rámci pracovní doby prodávajícího (o možnosti vyzvednutí však musí prodávající spotřebitele prokazatelně informovat),
- anebo doručena spotřebiteli v poslední den lhůty k vyřízení reklamace do místa jeho bydliště, pokud bylo mezi stranami smluveno, že prodávající věc spotřebiteli doručí.

Tyto závěry vyplývají jednak ze smyslu a účelu zákona, jednak např. z rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 10, č. j. 34 C 109/2017-32.

V případě uvedeném spotřebitelem v popisu se domníváme, že prodávající o možnosti vyzvednutí reklamovaného mobilu řádně neinformoval a reklamace tak nebyla vyřízena "řádně a včas". V takovém případě by se mohlo jednat o podstatné porušení smlouvy prodávajícím, kdy by spotřebiteli mohl vzniknout nárok na odstoupení od smlouvy podle § 2002 občanského zákoníku.

Chování zaměstnanců nepodléhá přímo právním normám. Mezilidské vztahy se řídí zejména zásadami slušnosti. Pracovník jedná za společnost, která by měla mít zájem na jeho vhodném chování k zákazníkům, lze se tedy setkat i s různými kodexy, které zaměstnavatelé vypracovávají pro své zaměstnance. Vzhledem k výše uvedenému je vhodné se stížnostmi směřujícími pouze na chování zaměstnanců obrátit přímo na jejich nadřízené.

21.10.2021 13:29, před měsícem

Dobrý den, paní Loberšínerová, daná záležitost mě velmi mrzí. Jsem si vědoma skutečnosti, že chování a práce našich pracovíků musí být na profesionální úrovni, neboť vytváří mimo jiné obraz naší společnosti. Pod profesionálním chováním si samozřejmě představuji také ochotu, vstřícnost a celkový přístup k požadavkům klienta. Naopak jsem si vědoma faktu, že jakékoli nevhodné a neprofesionální chování může být příčinou mnoha nepříjemností, které mají negativní dopad na naši společnost.
Prosím, napište nám přes https://www.vodafone.cz/pece/formular-reklamace/. Nebo písemně poštou na Vodafone Czech Republic a.s., Reklamační oddělení, náměstí Junkových 2, 155 00 Praha 5. Děkuji za pochopení. Přeji Vám pěkný den. Lenka Pilná Péče o zákazníky