Zásilkovna s.r.o.

#55168Ztracená zásilka

20.01.2022, před 4 měsíci

Hana Kopalova

Již více než 30 dní od reklamované ztráty zásilky se mě nikdo neozval.Po mém opětovném zavolání mě byl preposlan mail s tím že mám poslat dokumenty s fotografií krabice s botami.Toto jsem přeposlat paní která to ode mne koupila.Pani jsem peníze hned vrátila.Ted nemám nic.H.K

Ztraceny balik

Vrácení peněz

21.1.2022 14:37, před 4 měsíci

Pokud nebyla služba poskytnuta nebo nebyla poskytnuta ve sjednané kvalitě, je vhodné uplatnit reklamaci. Při uplatnění reklamace může spotřebitel žádat řádné poskytnutí služby, přiměřenou slevu, případně může od smlouvy odstoupit, pokud vadné plnění ze strany podnikatele bylo podstatným porušením smlouvy (pokud se dá předpokládat, že by spotřebitel smlouvu neuzavřel, věděl-li by o porušení smlouvy).

Dle ustanovení § 2944 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, platí, že každý, kdo od jiného převzal věc, která má být předmětem jeho závazku, nahradí její poškození, ztrátu nebo zničení, neprokáže-li, že by ke škodě došlo i jinak.

Je-li společnost povinna k náhradě škody, pak se výše nahrazované škody bude řídit ustanovením § 2951 odst. 1 a ustanovením § 2969 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. Při určení výše náhrady škody se vychází z obvyklé ceny, kterou má věc v době, kdy na ni vznikla škoda, resp. v řešené věci v době, kdy došlo k její ztrátě.

Vzhledem k tomu, že dle popisu již byla překročena 30denní lhůta na vyřízení reklamace, může spotřebitel odstoupit od smlouvy pro nevyřízení reklamace řádně a včas. Vzhledem k tomu, že společnost zásilku pravděpodobně nebude moci vrátit, náleží spotřebiteli výše zmíněná náhrada škody.