Společnost


Stander Sp. z o.o.

Počet nahlášených stížností:271
Z toho za letošní rok:266
Stále v řešení:264
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#57593Upomínka za vrácení zboží

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

5 dnů 14 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
12.05.2022, před 6 dny

Zdeňka Staňková

Znění stížnosti

Odmítla jsem jejich zásilku a zaslala zpět přes poštu.Opět mi byla zaslaná další zásilka,kterou jsem opět neotevřenou zaslala přes poštu zpět,a úředníce na poště mi řekla,že tam mají ještě jednu pro mě,kterou jsem ani nevyzvedla a řekla jsem jí ať to pošle zpět.
Nejdříve mi napsali přes mobil,žedo dnešního dne neodrželi platbu,ať částku 999.- + 59.-za prodlení co nejdříve zaslala.
Zkoušela jsem tam volat na jejich pražské číslo ,ale nikdo nezvedal.
Nemíním platit za něco co nemám.


Produkt

Nevím,protože jsem zásilku neotevřela


Požadované řešení

Chtěla bych aby moje stížnost byla vyřešena,když nemám zboží,nemůžu přeci platit za něco co nemám a tudíž nepoužívám.
Balíčky spíš papírové pytlíky jsem neotevírala,tak ani nevím co v nich bylo,ale podle hmatu nějaká lahvička a malá krabička,nevím.
První zásilka byla vložena jen do schránky,kde koukala tak na půl ven,aniž by mě pošťačka informovala o zásilce.
Druhou mi předala ale tu jsem okamžitě donesla na poštu.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
13.5.2022 11:19, před 5 dny

Kupující je povinen uhradit pouze cenu za zboží, které si od společnosti prokazatelně objednal. Záleží tedy na tom, zda objednávka byla učiněna. Pokud by tomu tak nebylo, jednalo by se o neobjednané plnění. V takovém případě dle § 1838 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, nemusí spotřebitel společnosti na své náklady nic vracet, ani jí o tom vyrozumět. Společnost by v případě sporu musela prokázat, že smlouva byla se spotřebitelem ohledně konkrétního produktu uzavřena.

Pokud by však spotřebitel smlouvu o pravidelném zasílání zboží uzavřel, je třeba pro její zrušení odstoupit od smlouvy, popřípadě smlouvu vypovědět.

Doporučujeme kontaktovat společnost Stander Sp. z.o.o., ideálně doporučeným dopisem s dodejkou, na adrese Warszawa, Ursus, ul. Bodycha 87, 05-816 Reguły, Polsko. V případě sporu poté bude mít spotřebitel v ruce důkaz, že smlouvu opravdu vypověděl. Pokud spotřebitel odstoupení od smlouvy (nebo výpověď smlouvy) zašle prokazatelnou formou, stačí poté doložit odeslání dopisu a tím prokázat snahu o včasné a řádné vypovězení smlouvy.

Je taktéž vhodné zaslat žádost o odstranění osobních údajů z databáze, aby spotřebitel nemohl být v budoucnu kontaktován ze strany společnosti s dalšími nabídkami. Spotřebitel může písemně (nejlépe doporučeně s dodejkou) požadovat po společnosti vyřazení svých osobních údajů z databáze společnosti. Pokud totiž spotřebitel odejme společnosti souhlas se zpracováním osobních údajů, společnost je povinná to respektovat.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční podnikatelský subjekt (se sídlem v Polsku), doporučujeme spotřebiteli, aby se v případě nevyřešení situace v mimosoudním řešení sporů, obrátil na Evropské spotřebitelské centrum působící při České obchodní inspekci například prostřednictvím internetových stránek www.evropskyspotrebitel.cz , které bezplatně, rychle a efektivně pomáhá spotřebitelům řešit spory s obchodníky z jiného členského státu EU, Islandu nebo Norska.

Kontakty na ESC ČR:
adresa: Štěpánská 15, 120 00 Praha 2
e-mail: esc@coi.cz
telefon: 296 366 155
www.evropskyspotrebitel.cz

Nyní se čeká na vyjádření společnosti.