#64585Reklamace v pětileté prodloužené záruce, která není uznána v plné výši výrobku.

1 měsíc 2 dny 21 hodin

06.02.2023, před rokem

ROMAN KRÝDA

zakoupil jsem zboží dne 20.12. 2019 s prodlouženou pětiletou zárukou v obchodě Alza.
Před 10 dny jsem zboží reklamoval jednalo se o výrobek ( Záložní zdroj LEGRAND UPS Keor Multiplug 600VA FR) v ceně 1890,- za příplatek 343,- mně byla prodloužená záruka na pět let.
Odpověď zněla nikoliv z Alzy, ale od barbora.sykorova@rgconsulting.cz
v přesném znění cituji:
Na základě doložených podkladů a popisu události, jsme přistoupili k likvidaci pojistné události s následujícím závěrem.
Výše pojistného plnění po odečtení spoluúčasti: 1171.80 CZK
Spoluúčast, kterou se pojištěný na škodě podílí: 0.00 CZK
S dalším dodatkem: u každé události se ve spolupráci s autorizovaným servisem snažíme zajistit opravu věci, kterou si zákazník pořídil. Pouze v případech, kdy oprava není možná nebo účelná, a ani není k dispozici náhradní věc (tedy věc odpovídající výkonem, parametry a opotřebením věci zničené), přistupuje se k likvidaci pojistné události formou výplaty pojistného plnění v penězích.

Výpočet pojistného plnění vychází z ujednání SMLUVNÍCH PODMÍNEK PRO POJIŠTĚNÍ ALZA – PRODLOUŽENÁ ZÁRUKA, část 1, bod 8 třetí odstavec, kdy limitem pojistného plnění je časová cena věci v době vzniku pojistné události. Časová cena Věci se určí tak, že se od kupní ceny Věci odečte 1% z kupní ceny za každý započatý měsíc od data zakoupení Věci.

Záložní zdroj LEGRAND UPS Keor Multiplug 600VA FR

Náhrada v plné výši nebo výměna za stejné plně funkční zboží.