Společnost


AUKRO s.r.o.

Počet nahlášených stížností:67
Z toho za letošní rok:19
Stále v řešení:5
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Úspěšnost případů

55.2 %
Počet procent vyřešených stížností v rámci služby VašeStížnosti.cz (37 z 67)

Hodnocení spokojenosti

45%
55%
Uvedená procenta vychází z 11 hodnocení od spotřebitelů help

#84168Neoprávněné účtování přirážky 250 Kž k ceně zásilky PPL Přes Aukro

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

2 dny 3 hodiny

Detail stížnosti

Publikováno
02.12.2025, před 2 dny

Jan Veselý

Znění stížnosti

Využil jsem u aukce číslo *** odeslání zboží dopravou PPL.
Byl mi naúčtován poplatek - přirážka za nadrozměrnou zásilku ve výši 250 Kč se kterým NESOUHLASÍM, protože daná zísilka neodpovídá ani jednomu vyjmenovanému parametru, kdy by byla považována za nadrozměrnou. Aukro opakovaně tvrdí, že zásilka byla ve tvaru KUŽELE, což není pravda, zásilka byla ve tvaru VÁLCE. Aukro toto nedokáže pochopit, i když jsem jim poslal stejnou fotku, kterou posílám zde v příloze, protože zásilku jsem si před odesláním vyfotil, tak jak je mým běžným zvykem.

Zásilka měla číslo *** a hmotnost 4,6 kg, jednalo se o pravidelný válec. Zásilka byla pevně zabalena a mnohonásobně omotána stahovací pružnou a pevnou fólií, která je k tomu určena (pracuji jako ajťák v logistice, takže vím, co je to zabalit zásilku a tato byla zabalena do profesionální fólie). Délka válce - zásilky byla cca 90cm, obvod netuším, ale určitě obvod nebyl tak velký, aby to mohlo dát 360 cm v součtu s délkou. Tvar této zásilky je zcela pravidelný a nikde ve specifikaci na stránkách Aukra není napsáno, že to nesmí být válec. Mimo jiné, na této stránce: https://aukro.cz/stranka/ppl-pres-aukro se píše: Rozměry standardní zásilky :

Maximální hmotnost zásilky: 10 kg
Maximální rozměry zásilky: 120×60×60 cm
Maximální součet obvodu a délky zásilky: 360 cm
Zásilky v obálce/sáčku: max 60x40x36 cm do 3 kg

Na tuto zásilku se vztahuje třetí řádek, který říká, že Maximální součet obvodu a délky zásilky: 360 cm a tomuto parametru zásilka vyhovuje a první řádek, který říká, že Maximální hmotnost zásilky: 10 kg a tomuto parametru zásilka vyhovuje. Jako atypickou zásilku = za kterou mi může být účtován onen příplatek, se dá považovat pouze:

Atypická zásilka jedna strana je delší než max. povolený rozměr, max. délka jedné strany je 200 cm, zásilka není správně zabalená, má výrazně nepravidelný tvar, pneumatiky na automobily, motocykly.
K tomu uvádím: - rozměry jsou v pořádku a neodpovídají atypickým rozměrům - max délka strany - zásilka není nikde delší než 200cm - zásilka byla řádně a pevně zabalená - zásilka má pravidelný tvar válce - nejedná se o pneumatiku.
Omlouvám se, ale nenašel jsem žádný důvod, proč by za tuto zásilku měl být účtován příplatek.

Aukro si mele svou, vůbec neposlouchá a hlavně nečte, co jsem jim napsal a odmítá spolupracovat. Trvám na tom, že moje zásilka NEBYLA atypická, protože neodpovídá ani jednomu parametru atypických zásilek uvedeného na stránkách Aukra.


Produkt

Číslo zásilky 70603072985, číslo aukce: 7097488949


Požadované řešení

Stornování faktury s poplatkem - variabilní symbol *** ve výši 250 Kč.


Sdílejte

Máte za to, že je obsah této stížnosti nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

Publikováno
4.12.2025 13:18, před 4 hodinami

Pokud nebyla služba poskytnuta nebo nebyla poskytnuta ve sjednané kvalitě, je vhodné uplatnit reklamaci. Při uplatnění reklamace může spotřebitel žádat řádné poskytnutí služby, přiměřenou slevu, případně může od smlouvy odstoupit, pokud vadné plnění ze strany podnikatele bylo podstatným porušením smlouvy (pokud se dá předpokládat, že by spotřebitel smlouvu neuzavřel, věděl-li by o porušení smlouvy).

Rovněž ale společnost AUKRO s.r.o. na svých stránkách uvádí:
Správně zabalená zásilka je taková, která je v kartonové krabici ve tvaru krychle nebo kvádru (může být chráněna fólií), ze zásilky nesmí nic vyčnívat a současně nesmí být ve tvaru pytle.

Jestliže tedy byla zásilka zabalena ve tvaru válce, mohlo by se jednat o důvod, proč byla zásilka označena jako atypická.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení spotřebitelských sporů při Českém telekomunikačním úřadu. Tato služba je zpoplatněná 200 Kč. V případě úspěchu ve sporu Český telekomunikační úřad přizná náhradu nákladů včetně správního poplatku proti druhému účastníku, který ve věci úspěch neměl. Více informací může spotřebitel nalézt zde: https://ctu.gov.cz/resene-spory-ctu. Kontakty na Český telekomunikační úřad je možné nalézt zde: https://ctu.gov.cz/kontakt.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.
Nyní se čeká na vyjádření společnosti.