#9724Zamítnutí reklamace externího disku Western Digital - jiné sériové číslo

13.02.2016, před 8 lety

David Hanák

V červnu 2014 jsem na Alza.cz koupil externí disk Western Digital 2.5". Zboží jsem přebíral na pobočce Brno-střed. Po 1,5 roce se disk porouchal a ztratil jsem všechna data.

Disk jsem reklamoval na pobočce. Při přejímce reklamace mě technik upozornil, že nesedí sériové číslo disku se sériovým číslem uvedeným na daňovém dokladu, nicméně reklamaci přijal. Po měsíci jsem obdržel zamítnutí reklamace právě z důvodu jiného sériového čísla.

Byl jsem si jistý, že u mě k záměně disku nemohlo dojít (jiný disk WD nemám a nikomu jsem ho nepůjčoval). O přehodnocení výsledku reklamace jsem požádal vedoucího pobočky. Ten zjistil, že disk s mým sériovým číslem nebyl nikdy dovezen do ČR. Já jsem následně na stránkách výrobce zjistil, že můj disk byl vyroben koncem roku 2010, tedy tři roky před tím, než se začal tento typ vůbec dovážet do ČR.

Uplatnil jsem tedy reklamaci přímo u výrobce i s popisem celé situace. Výrobce reklamaci uznal s tím, že disk mám poslat do Německa na výměnu (přestože dle sériového čísla měla skončit reklamace v roce 2013).

Externí disk WD 2,5" Elements Portable 1TB černý

Touto cestou žádám o výměnu zboží nebo o vrácení peněz. Mým pochybením bylo pouze to, že jsem si při převzetí zboží nezkontroloval sériové číslo disku. Domnívám se, že to dělá málokdo.

Děkuji za vstřícnost.