Společnost


O2 Czech Republic a.s.

Počet nahlášených stížností:1303
Z toho za letošní rok:57
Stále v řešení:8
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Úspěšnost případů

77.3 %
Počet procent vyřešených stížností v rámci služby VašeStížnosti.cz (1007 z 1303)

Hodnocení spokojenosti

61%
39%
Uvedená procenta vychází z 357 hodnocení od spotřebitelů help

#83855Neoprávněně požadovaná platba

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

3 dny 1 hodina

Detail stížnosti

Publikováno
03.11.2025, před 3 dny

Milan Kršňák

Znění stížnosti

Dobrý den. Od společnosti O2 jsem měl službu Oneplay, kterou jsem vypověděl. 30.8.tr. jsem od nich obdržel mail, že služba bude ukončena 29.9.tr. Ale dnes mi od nich přišla zpráva o vyúčtování za říjen, konkrétně 99,99 Kč. Tak nevím, co si teď mám myslet, co si to vlastně dovolují. Já už jich mám plné zuby, je to ta nejhorší společnost, kterou jsem kdy poznal. Už před několika lety na mě ušili pěknou boudu, dá se říci pěknou sviňárnu s internetem. Taky jsem jim službu vypověděl, protože mi internet nefungoval, ale musel jsem si odkoupit modem za částku přes 5000 Kč, který je mi teď na dvě věci - na *** a na nic. Bylo mi řečeno, že to oni vzít zpět nemůžou. Proto jim nemůžu přijít na jméno, a teď další ***. Co s tím, můžete mi poradit? Milan Kršňák


Požadované řešení

Aby už přestali otravovat, už s nimi nemám a ani nechci mít nic společného.


Sdílejte

Máte za to, že je obsah této stížnosti nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Vyjádření dTestu

Publikováno
6.11.2025 10:35, před 12 hodinami

V případě, že spotřebitel službu k danému datu řádně ukončil, společnost si nemůže účtovat další poplatky za poskytnutí této služby po datu jejího ukončení a doběhnutí výpovědní doby. V opačném případě, by se mohlo jednat na straně společnosti O2 o bezdůvodné obohacení (ve smyslu § 2991 a násl. občanského zákoníku), jelikož za platbu není poskytnutá žádná protislužba. Kdo se bezdůvodně obohatil, je povinen získaný majetkový prospěch vrátit ochuzenému bezprostředně po výzvě. Pokud tak neučiní, ocitá se v prodlení a ochuzený má možnost navíc požadovat zákonný úrok z prodlení.

Pokud vyúčtování neodpovídá sjednanému plnění, pak je možné jej reklamovat u poskytovatele služeb.

Reklamaci může spotřebitel podat:
Přes O2 Chat – každý den od 8:00 do 19:00.
Osobně – v kterékoli O2 Prodejně.
Telefonicky – bezplatná linka 800 02 02 02.
Písemně – dopis s reklamací na adresu O2 Czech Republic a.s., Reklamační oddělení, Za Brumlovkou 266/2, 140 22 Praha 4 - Michle.

Reklamaci vyúčtování je potřeba podat do 2 měsíců ode dne doručení vyúčtování a reklamaci služby do 2 měsíců ode dne jejího vadného poskytnutí. Při pozdějším podání reklamace nebude reklamace uznána.

Na vyřízení reklamace má podnikatel kalendářní měsíc.

V případě, že společnost reklamaci zamítne, může se spotřebitel do jednoho měsíce ode dne doručení vyřízení reklamace obrátit na Český telekomunikační úřad s námitkou proti vyřízení reklamace (vzorový formulář je možné vyhledat na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3295/namitka-k-ceskemu-telekomunikacnimu-uradu-proti-vyrizeni-reklamace-sluzby-elektronickych-komunikaci). Řízení je zpoplatněno (100 Kč) a pracovníci Českého telekomunikačního úřadu na základě dodaných podkladů rozhodnou, zda společnost postupovala správně, či ne. Více informací může spotřebitel nalézt zde: https://www.ctu.cz/resene-spory-ctu. Kontakty na Český telekomunikační úřad je možné nalézt zde: https://www.ctu.cz/kontakt.

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.

Reakce společnosti

Publikováno
6.11.2025 11:08, před 12 hodinami

Dobrý den, chápu, že celá situace pro Vás musí být nepříjemná. Abychom se mohli podrobně podívat na ukončení služby Oneplay i na vyúčtování za říjen, zašlete nám prosím číslo služby a datum narození na e-mail info@o2guru.cz. Podle těchto údajů dohledáme Vaši smlouvu a zjistíme, proč k vyúčtování došlo i po ukončení služby. Děkuji za spolupráci a přeji hezký den. S pozdravem Tomáš Sachr, Guru pro Social Media O2

Máte za to, že je obsah tohoto vyjádření nezákonný, nebo neslučitelný s našimi smluvními podmínkami? Takový obsah můžete nahlásit zde.
Nyní se čeká na vyjádření spotřebitele.